Рубрика: Суспільство

01 квітня

Як вибрати похідний ніж?

Будь-який досвідчений турист знає перелік предметів, необхідних у поході. Ніж увійде в цей список в обов'язковому порядку.

Важко знайти річ більш універсальну і корисну в умовах дикої природи. Навіть, якщо врахувати, що і туристи, і походи бувають різні.

Деяка складність полягає в тому, що і ножі теж бувають різними.

Дуже різними.

Так що ж вибрати і взяти з собою в похід сучасному мандрівникові?

У чому полягають головні завдання туристичного ножа?

Незважаючи на те, що пригодницькі фільми намагаються переконати нас в зворотньому, боротьба з розбійниками і ведмедями-людоїдами не є головним завданням похідного ножа. Вони, на щастя, навіть в лісах зустрічаються не скрізь і не кожен день.

А ось що ви напевно будете робити щодня, так це – готувати та харчуватися. Тобто, ніж, по перше, буде корисний при роботі по кухні.

Ще, цілком ймовірно, вам знадобиться вирізати кілки і рогатини для багаття.

Корисний буває ніж і при ремонті спорядження.

Як бачимо – завдань достатньо.

Який ніж взяти з собою в похід - складаний або фіксований?

Більшість фахівців рекомендують взяти з собою міцний фіксований (нескладаний) ніж. Вважається, що він краще впорається з важкою роботою, не зламається і не складеться вам на пальці під навантаженням. У ньому немає складної механіки, яка може забитися брудом або, наприклад, жиром від консервів.

Бажано, щоб у такого ножа був міцний клинок з товстим обухом і міцна, зручна рукоять. Зараз у продажу з’явились так звані ножі для бушкрафта («життя в дикій природі»). Типовими їх представниками, наприклад, виступають Real Steel Bushcraft III та Bushcraft Zenith.

Придивіться до цих моделей, вони виглядають досить підходящими для активного відпочинку і туризму.

Але не зайвим в поході буде і складаний ніж. Особливо багатофункціональний. Його можна носити як запасний (адже багато місця він не займе). А його додаткові інструменти дозволять поберегти клинок основного великого ножа. Зберегти його для більш підходящих для нього робіт, ніж наприклад, відкривання консервних банок.

А який саме складаний ніж краще вибрати?

Одна біда, для того, щоб знизити загальну вагу інструменту, виробники складаних моделей навмисно зменшують розміри клинків в своїх ножах. І виходить, що в їх універсальних моделях, власне ножа не так вже й багато. Іншим швейцарським ножем і хліба то нормально не поріжеш.

На щастя, деякі сучасні виробники помітили цю проблему. Завдяки їм з'явилися моделі що більш підходять для туристів і інших любителів активного відпочинку.

Гарним прикладом може служити Sanrenmu 9019.

Докладнiше - https://grandway.ua/catalog/nozhi/drugie-brendy/san-ren-mu/

Цей ніж виграє за рахунок того, що він просто позбавлений різного роду надмірностей. Його набір інструментів покликаний вирішити головну задачу - зробити туристичний складаний ніж. Таким чином, в набір входять: пила, відкривачка для пляшок, стропоріз, хрестова і шлицева викрутки, і склобій.

Завдяки цьому, виробникові вдалося розмістити в цій моделі повноцінний функціональний клинок.

Довжина клинка 82 мм, товщина по обух 3.1мм. Тобто, характеристики клинка цілком серйозні. У похід або на риболовлю такий ніж можна брати зі спокійною душею.

Як бачите, в наш час, якщо знати, що вибирати, не складно знайти щось до смаку і по кишені. Головне - не беріть не якісну дешевку, та й занадто дорогі моделі залиште колекціонерам. Ну а головне - використовуйте з розумом. І буде вам щастя і удача у ділах та починаннях! Чого ми вам щиро і бажаємо!

І, головне, будьте здорові!


01 квітня 2020, 14:43
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Від початку грудня вакцинувалося понад 25 тисяч закарпатців

Два автобусні маршрути в Ужгороді залишилися без перевізників

Відсторонення невакцинованих працівників - роз'яснення Фонду соцстрахування

Бустерні дози Pfizer та Moderna дають найкращий захист з усіх вакцин

За 11 місяців 2020 року закарпатські митники зафіксували понад дві тисячі порушень на кордоні

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено