Рубрика: Надзвичайне

19 березня

Стало відомо про маловідомий симптом коронавірусу

foto

У частини тих, хто заразився COVID-19, поряд з респіраторними симптомами були і травні. Також відомі випадки, коли респіраторних проявів не було зовсім

Один із найпоширеніших симптомів COVID-19, поряд з респіраторними проблемами, - порушення травлення. Про це йдеться в численних публікаціях, які з'являються останнім часом. Зокрема, результати двох таких досліджень опубліковані в журналах The American Journal of Gastroenterology і Clinical Gastroenterology and Hepatology.

Перше дослідження засноване на спостереженнях у трьох лікарнях міста Ухань в Китаї, який став центром поширення захворювання. Вчені вивчили симптоми 204 пацієнтів за період з 18 січня по 28 лютого 2020 року і виявили, що майже половина хворих COVID-19 як свою головну скаргу називали травні розлади - пронос або анорексію - повну відсутність апетиту. Менш поширеними симптомами були: нудота, блювота і болі в животі.

Також результати дослідження показують, що пацієнти з травними симптомами мали більш тривалий розрив між появою симптомів хвороби і госпіталізацією, ніж пацієнти, у яких були тільки респіраторні симптоми, і довше перебували в лікарні - 9 днів у порівнянні з 7,3 днями. При цьому лікування у них проходило складніше і довше.

Вчені зазначають, що, ймовірно, респіраторні симптоми були виявлені у найважчих хворих, які складають першу хвилю, тому вони були описані як основні, і саме на боротьбу з ними, головним з яких є пневмонія, було спрямоване лікування.

При цьому, зазначають автори, ними були виявлені 7 випадків, коли в інфікованих коронавірусом пацієнтів з порушеннями травлення респіраторні симптоми так і не проявилися. За словами авторів, "до ранньої групи ризику повинні бути віднесені пацієнти з порушеннями травлення, у яких ще не проявилися респіраторні симптоми".

У другій статті американські медики з Медичної школи Ікан на горі Синай в Нью-Йорку узагальнили ключову для гастроентерологів інформацію, що стосується пацієнтів з хронічними порушеннями травлення, у яких може бути виявлена ​​коронавірусна інфекція, а також дали рекомендації таким пацієнтам.

За словами вчених, особливу увагу в ситуації, що склалася, потрібно приділяти пацієнтам із запальними захворюваннями кишечника, які приймають імуносупресивні препарати. У статті наводяться чіткі вказівки Американської гастроентерологічної асоціації про те, що такі хворі в жодному разі не повинні відмовлятися від своїх традиційних препаратів через загрозу COVID-19, тому що ризик спалаху кишкової інфекції набагато перевищує ймовірність зараження коронавірусом. Ці пацієнти повинні просто більш строго, ніж інші дотримуватися режиму карантину і самоізоляції.

Вчені зазначають, що для попереднього коронавірусу SARS, що викликав атипову пневмонію, діарея як один з головних симптомів захворювання була зафіксована у 25 відсотків інфікованих.

За матеріалами Кореспондент


19 березня 2020, 13:49
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У Мукачеві легковик зніс хрест та врізався в стовп (ФОТО)

Новий антирекорд! В Україні зафіксовано 1489 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 за минулу добу

За минулу добу у 82 закарпатців підтверджено коронавірус методом ПЛР

На Виноградівщині горів житловий будинок

На Берегівщині, рятувальники та лісники провели спільні пожежно-тактичні навчання

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину