Рубрика: Політика

03 березня

В ОБСЄ розкритикували законопроект про дезінформацію

foto

В ОБСЄ відзначають важливість того, щоб законопроект був приведений у відповідність з міжнародними стандартами

В ОБСЄ розкритикувала ініційований Мінкультом України законопроект про дезінформацію в ЗМІ, що передбачає покарання для журналістів, про що стало відомо на сайті організації, пише Кореспондент.
 
Юридичний аналіз проекту закону провів представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір.
 
Так, в юридичному огляді підкреслюється, що деякі аспекти законопроекту повинні бути переглянуті.
 
"Необхідно, щоб цей законопроект був приведений у відповідність з міжнародними стандартами, зобов'язаннями ОБСЄ та кращими практиками в галузі свободи вираження думок і свободи інформації, щоб уникнути будь-якого негативного впливу на свободу ЗМІ в країні", - заявили в організації.
 
Також в аналізі підкреслюється, що хоча конкретні ситуації, що зачіпають національну безпеку, можуть виправдовувати введення обмежень права на свободу слова, ці заходи повинні бути чітко визначені в кожному конкретному випадку.
 
"Правовий аналіз також викликає стурбованість з приводу можливості накладення штрафу на певні засоби масової інформації шляхом заборони їх поширення. Введення загальної заборони, що зачіпає весь зміст конкретного засобу масової інформації, протягом невизначеного періоду і заснованого на дуже широко сформульованому обгрунтуванні, являє собою надмірну і непропорційну міру в світлі фундаментального права на свободу вираження поглядів", - йдеться в повідомленні.
 
В ОБСЄ відзначили, що закон може виконувати функцію залякування українських ЗМІ. Також в організації зазначили блокування інтернет-ресурсів. Експерти вважають, що її треба застосовувати тільки до конкретних його частин, а не до всього ресурсу, на якому розміщений матеріал.
 
Також у своєму аналізі Дезір торкнувся кадрових питань у Нацраді з телерадіомовлення. Зокрема сказано, що процедура звільнення членів органу, яка закріплена в законі, може поставити під загрозу його незалежність.
 
"Цей аналіз пропонує важливі рекомендації, спрямовані на поліпшення законопроекту відповідно до міжнародних стандартів і зобов'язань ОБСЄ. Я закликаю владу прийняти ці рекомендації перед прийняттям закону, щоб полегшити регулювання свободи ЗМІ в Україні", - підсумував Дезір.

 


03 березня 2020, 18:43
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Ужгородські патрульні затримали крадія завдяки свідку-заявнику, з автівки якого той зливав бензин

Ужгородські патрульні затримали водія, який скоїв ДТП

На Закарпатті у 65 пацієнтів за минулу добу підтверджено коронавірус

Нова платформа в Ужгороді від "Слуги народу" (ВІДЕО)

Закарпатські рятувальники ліквідували пожежі в житловому секторі на Перечинщині та Виноградівщині

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину