Рубрика: Суспільство

28 лютого

«UA «Суспільне» не можуть працювати через арешт всіх рахунків

foto

Найближчим часом арешт також призведе до повної зупинки діяльності телерадіокомпанії

Міністерство юстиції України наклало арешт на всі кошти, наявні на рахунках " UA "Суспільне", що вже призвело до блокування підготовки низки проектів і незабаром призведе до повної зупинки діяльності ТРК, повідомляє прес-служба телемовника.

Мін'юст відкрив виконавче провадження щодо стягнення з "Суспільного" боргу в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів і 73 тис. 80 грн судового збору на користь акціонерного товариства "Євроньюс".

"Арешт рахунків вже зробив неможливим підготовку до трансляції Олімпіади-2020, блокує забезпечення участі України в Євробаченні-2020, зупинив запуск нових проектів "Суспільного", зокрема запуск нової Громадської студії в ефірі телеканалу "UA: Перший". Найближчим часом арешт також призведе до повної зупинки діяльності телерадіокомпанії, адже заблокована можливість здійснювати необхідні видатки для роботи національних телеканалів мовника ("UA: Перший", "UA Культура"), всіх регіональних каналів "Суспільного", діджитал-платформ і трьох каналів радіо ("UA: Українське радіо", "UA Радіо Промінь" та "UA: Радіо Культура"), - йдеться у заяві "Суспільного".

Співпрацю колишньої державної Національної телекомпанії України з "Євроньюс" почалося в 2010 році ще до створення суспільного мовника. Згодом з бюджету було припинено виділення коштів на оплату ліцензійних платежів за договором про створення україномовної версії "Євроньюз", що і призвело до появи боргу.

"Суспільне" вже зверталася та продовжує звертатися у відповідні міністерства для ініціювання виділення з державного бюджету окремих коштів для термінового погашення наявної заборгованості колишньої державної компанії, а також 1,6 млн євро виконавчого збору, який телерадіокомпанія повинна заплатити додатково.

Раніше повідомлялося, що Національна громадська телекомпанія України нагадала Офісу президента України про те, що втручання в діяльність Громадського мовника заборонено українським законодавством. Заява "Суспільного" було зроблено у зв'язку з обіцянкою Офісу президента судитися з журналістами проекту "Схеми", выпустившими сюжет "Оманлива відпустка" про обставини візиту Володимира Зеленського в Оман в січні.

За матеріалми DT.ua


28 лютого 2020, 15:28
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Пом’якшення карантину на Великодні свята неможливе

На кордоні України рекордно впав пасажиропотік

Кілька КПП на Закарпатті тимчасово закрили

МОЗ оцінило темпи поширення коронавірусу

КПП «Вилок» припинить роботу

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину