Рубрика: Економіка

28 лютого

1 березня запрацює віртуальний реверс газу на кордоні Україна-Словаччина

foto

Український та словацький оператори газотранспортної системи з 1 березня запускають віртуальний реверс блакитного палива

Про це заявили у компанії "Нафтогаз України", повідомляє "Європейська правда".

"ТОВ "Оператор ГТС України" та словацький оператор ГТС Eustream a.s. запускають віртуальний реверс через точку з’єднання "Вельке Капушани" – "Ужгород" з 1 березня 2020 року.

На додаток до потужностей точки з’єднання "Будінце", що використовуються для імпорту природного газу в Україну з 2014 року, Eustream і ОГТСУ, відповідно до підписаної угоди про взаємодію, для точки з’єднання "Вельки Капушани" – "Ужгород" запускають віртуальний реверс (так званий backhaul), тим самим додатково розширюючи словацький коридор для поставок газу в Україну", – заявили в "Нафтогазі".

З 1 березня оператори щоденно пропонуватимуть ринку 10 мільйонів кубометрів газу, йдеться у повідомленні.

"Потужність віртуального реверсу залежить від наявності фізичного потоку в напрямку Україна-Словаччина, а отже вона є переривчастою і може бути перервана у випадку відсутності потоку в напрямку від України до Словаччини. Оператори також підкреслюють, що можуть збільшити рівень віртуальних потужностей у випадку наявності інтересу з боку ринку", – пояснили в українській компанії.

Генеральний директор компанії "Оператор ГТС України" Сергій Макогон зазначив, що через позицію російського "Газпрому", який "намагався обмежити можливості імпорту газу з ЄС", 2014 року Україна не могла за допомогою віртуального реверсу імпортувати газ.

"Нам довелося побудувати новий фізичний інтерконнектор – трубопровід Вояни-Ужгород, щоб почати поставки газу зі Словаччини. Це дозволило нам встояти і не потрапити в повну залежність від Газпрому... Поки словацький оператор пропонує тільки потужність 10 мільйонів кубометрів в день, але "Оператор ГТС" працює над тим, щоб потужність була збільшена. Скоро запрацює віртуальний реверс і по Угорщині", – каже Макогон.

24 січня Україна розпочала віртуальний реверс газу з Польщі і очікує на початок віртуального реверсу з Угорщиною. Віртуальний реверс передбачає обмін природним газом між операторами газотранспортних систем, коли фізично газ через кордон не переміщається, а сторони здійснюють взаємозалік.


28 лютого 2020, 12:19
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Велику приватизацію поставили на паузу

Світова економіка увійшла в рецесію - глава МВФ

Кабмін зняв заборону на частину видів торгівлі

Ціну газу на березень для населення знижено на 14%

Макрон закликає французів готуватися до економічної кризи

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину