Рубрика: Надзвичайне

04 лютого

Коронавірус зафіксували у 24 країнах світу

foto

Кількість лабораторно підтверджених випадків короновірусної інфекції у світі зросла до 20606 осіб

В Україні жодного підтвердженого лабораторно випадку нової коронавірусної інфекції не зареєстровано, повідомляє пресслужба МОЗ України.

“Станом на 4 лютого 2020 року у світі зареєстровано 20 606 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, з них 427 летальні. Окрім Китаю, випадки захворювання зафіксовані в 23 країнах світу”, - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в Україні наразі жодного підтвердженого лабораторно випадку нового коронавірусу не зареєстровано.

Раніше повідомлялося, що 1 лютого до аеропорту Бориспіль звернулися 2 пасажири щодо підозри на захворювання 2019-nCoV. За результатами медичного огляду та консультацій було відхилено підозри на інфекцію, спричиненої 2019-nCoV, та встановлено діагноз ГРВІ.

Пресслужба МОЗ також наводить відповіді ВООЗ на найпоширеніші запитання щодо 2019-nCoV. Зокрема, наголошується, що люди, які живуть або подорожують в райони, де циркулює вірус 2019-nCoV, можуть піддаватися ризику зараження. "В даний час 2019-nCoV циркулює в Китаї, де знаходится переважна більшість інфікованих людей. Захворілі з інших країн перебували серед людей, які нещодавно приїхали з Китаю або жили чи працювали в тісному контакті з цими мандрівниками. Медичні працівники, які доглядають за хворими 2019-nCoV, піддаються більш високому ризику та повинні захищатися за допомогою відповідних заходів профілактики і контролю інфекцій”, - зазначили у ВООЗ.
Відповідаючи на питання, хто має вищий ризик отримання важкої форми захворювання, у ВООЗ зазначають, що попри те, що вірус ще не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.

Стосовно тривалості життя вірусу на поверхнях, наголошується, що, за попередньою інформацією, вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

Крім того, лікарі нагадали, що люди, інфіковані 2019-nCoV, можуть бути заразними до того, як проявляться симптоми. Однак, ґрунтуючись на наявних на цей час даних, саме люди, у яких уже є симптоми захворювання, є переважним джерелом поширення вірусу.

У ВООЗ також інформують, що на сьогоднішній день немає ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу. Для того, щоб захистити себе від зараження новим коронавірусом, слід дотримуватися основних правил гігієни, а також уникати по можливості тісного контакту з усіма, у кого проявляються симптоми респіраторного захворювання, зокрема, кашель і чхання.

У МОЗ повідомили про заходи, які не рекомендується вживати через їхню неефективність.

“Наступні заходи спеціально не рекомендуються в якості засобів проти 2019 nCoV, оскільки вони не є ефективними для захисту і можуть бути навіть шкідливими: прийом вітаміну C; пиття традиційних трав’яних чаїв; носіння декількох масок для максимального захисту; самолікування, у першу чергу - прийом антибіотиків", - зауважили у міністерстві.


04 лютого 2020, 12:26
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Мукачівець отримав ножове поранення (ВІДЕО)

За добу в Ужгороді виявлено 12 нових випадків коронавірусної інфекції, 1 людина померла

В Україні зафіксовано 823 нові випадки коронавірусної хвороби COVID-19

COVID-19 на Закарпатті: за добу 107 нових випадків та шестеро пацієнтів померло

На Перечинщині поліція повернула матері дитину, що заблукала в лісі

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину