Рубрика: Суспільство

20 листопада

Як вступити до технікумів та ліцеїв Польщі після 9 класу

Варто завчасно подбати про те, аби молодь отримала якісну освіту. У сучасних батьків є змога відправити дітей навчатись за кордон ще до закінчення школи. Наприклад, одним з найбільш популярних напрямків є навчання в Польщі після 9-го класу. Чому саме Польща? Причин є багато. По-перше, це країна, яка знаходиться поруч, межує з нашою. Тому батьки зможуть у будь-який час відвідувати дітей. По-друге, немає практично жодних проблем зі вступом. По-третє, вивчити польську мову для української молоді дуже легко. У будь-якому випадку, набагато легше, аніж опанувати французьку або німецьку. Та й ціни у Польщі значно нижчі, ніж у будь-яких країнах ЄС. Та найбільшим стимулом до вступу в технікуми Польщі є висока якість навчання та можливість в подальшому вступити до престижного європейського ВНЗ. Тому якщо ви вирішили забезпечити свою дитину якісною освітою, варто звернутися на Проект Освіта без кордонів, де фахівці детально розкажуть, куди можна вступити, скільки це буде коштувати та допоможуть подати документи, будуть супроводжувати весь процес вступу.

Особливості вступу до ліцеїв та технікумів Польщі після 9 класу

Перш за все, варто розібратися: куди ж краще вступати? І чи може українська молодь безперешкодно отримувати середню освіту? Про вищу та післядипломну освіту в Польщі відомо всім, а от про середню інформації недостатньо. Отже, українські молоді люди можуть безперешкодно навчатися у технікумах та ліцеях разом із поляками.

Отже, куди краще вступати – у технікум чи ліцей? Пояснимо різницю. Вона полягає у терміні навчання та у отриманні професійної кваліфікації. Отже, у ліцеях молодь вчиться 3 роки, після успішного закінчення якого отримує атестат зрілості. В подальшому випускники йдуть вчитися в юридичні, технічні, медичні, економічні університети Польщі.

У технікумах ситуація дещо інша. Тут молодь вчиться 4 роки, а після успішного завершення отримує не лише атестат зрілості, але й професійну кваліфікацію. Це дозволяє йти працювати за фахом. Хоча це справа випускника: йти здобувати освіту далі чи йти працювати.

Як походить зарахування? Доволі просто, і це найбільше приваблює українську молодь. Здавати вступні іспити ніхто не вимагає. Середній бал атестата також надавати не потрібно, та й бал державної атестації ніхто враховувати не буде. Важливо лише надати повний пакет документів для вступу та показати, що учень вільно володіє польською мовою. У деяких технікумах Польщі після 9 класу українці проходять співбесіду на знання польської мови. Ще однією умовою є те, що учень може вступити лише у тому випадку, якщо йому не виповнилося 18-ти років.

Популярні спеціальності

Серед найбільш популярних спеціальностей можна назвати такі:

  • готельне господарство;
  • економіка;
  • інформатика;
  • логістика;
  • ресторанний бізнес;
  • геодезія;
  • ветеринарна медицина та ін.

У подальшому молодь може продовжити вчитися у державних ВУЗах Кракова, Варшави, Любліна та інших мальовничих польських міст, обравши найбільш цікаву та перспективну спеціальність.

Ціни на навчання + проживання

Українці мають змогу вчитися безкоштовно у більшості закладів середньої освіти Польщі! Що ж стосується проживання в гуртожитку та харчування, то варто розраховувати на суму близько 45 злотих за місяць. Ще 600 злотих на рік буде коштувати медична страховка учня.


20 листопада 2019, 11:40
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Школи можуть змінювати систему оцінювання на час карантину

Близько 8 тисяч закарпатців працевлаштовано обласною службою зайнятості з початку року

На Закарпатті затягують розслідування випадків гострого професійного захворювання медичних працівників на коронавірус

Перед пунктом пропуску "Лужанка" у черзі 200 автомобілів

За добу на водоймах Закарпатської області викрито 13 порушень природоохоронного законодавства

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину