Рубрика: Суспільство

28 жовтня

В Україні недостатньо сироватки проти дифтерії

foto

Станом на 24 жовтня в Україні було всього близько 140 доз, при тому що одному хворому необхідно близько 50

В Україні сироватки проти дифтерії не вистачає для лікування всіх хворих. Про це заявила радниця міністра охорони здоров'я і колишня головна інфекціоністка України Ольга Голубовська, повідомляє УНІАН в понеділок, 28 жовтня.
 
За словами Голубовської, на одного дорослого хворого необхідно близько 50 доз сироватки, а станом на 24 жовтня в Україні було тільки близько 140 флаконів. Наразі кількість зафіксованих випадків дифтерії приблизно така ж, як реєструється щорічно. Вона зазначила, що показники зросли через спалах дифтерії в Ужгороді, носіями якої стали студенти, які приїхали з Індії.
 
"На сьогодні проблема не з самим захворюванням, а в тому, що у нас немає готовності відповідати адекватно на будь-які спалахи інфекційних хвороб... Поки буде така розбалансована система, а суспільство перебуватиме в стані соціальної кризи, як зараз, то природно, що ми постійно матимемо спалахи інфекційних хвороб", - вважає Голубовська.
 
Радник міністра додала, що наразі в Україні немає жодного нормативного документа, який би регулював стандарти надання медичної допомоги хворим на дифтерію.
 
"Якщо навіть пацієнт надійде і у нас немає засобів специфічної терапії, а основний фактор патогенності цієї палички - це токсин, який викликає характерні зміни в ротоглотці і важке ураження внутрішніх органів, то природно, нейтралізація цього токсину є основним лікуванням цього захворювання, і звичайно, доступ у нас обмежений, якщо м'яко сказати", - підкреслила радник міністра.
 
За її словами, вводити антитоксин необхідно абсолютно кожному хворому, незалежно від тяжкості захворювання.
 
За словами глави Національної медичної палати Сергія Кравченка, у вільному доступі імунобіологічних препаратів немає, тому їх буде дуже складно знайти.
 
"Я оцінюю національну політику у сфері охорони здоров'я і безпосередньо у сфері медико-біологічного захисту та імунобіологічного захисту населення як катастрофічну... У нас повинен бути незнижуваний національний резерв імуно-біологічних препаратів, яких, по суті, немає", - заявив Кравченко.
 
Колишній керівник Головної санітарно-епідеміологічної служби України Святослав Протас підкреслив, що вберегтися від дифтерії допоможе профілактика, однак, за його даними, вакциною DTP (від коклюшу, правця і дифтерії) щеплено близько 60% українців.
 
Для дорослої людини, у якої невідомий анамнез щеплення, одна доза вакцини не принесе належного ефекту. Щоб забезпечити досить ефективний захист, дорослому необхідно пройти курс триразової вакцинації: зробити два щеплення з різницею в місяць, а через шість місяців - третє. Щеплення не гарантує, що людина не захворіє, проте гарантує, що захворювання пройде без ускладнень.
 
Нагадаємо, в Ужгороді зафіксовано спалах дифтерії в місцевому університеті. Відомо про 15 хворих з клінічними ознаками дифтерії. Через дифтерію на Закарпатті оголосили надзвичайну ситуацію локального характеру.


28 жовтня 2019, 18:41
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Менш як третина дітей в Україні вакцинуються за графіком

Підприємцеві з Іршавщини доведеться сплатити штраф понад 400 тисяч гривень

Особенности рациона малышей до года

В центральній частині Ужгорода сьогодні будуть перебої водопостачання

Навчання одного школяра в Україні коштує у середньому 23 тисячі гривень

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину