Рубрика: Бізнес

28 жовтня

Ландшафтний дизайн - вибір сортів туй для саду

foto

Вічнозелена рослина, яка особливо радує око взимку на фоні білих кучугурів.

Дуже не любить сусідства ялинок і сосон. У присутності берези й черемхи відчуває себе добре, але композиційна група не має привабливого вигляду.Тому для оформлення ландшафту використовують або поодинокі туї, або висаджують алеї з однієї породи.

Туї в ландшафтному дизайні - варіанти використання

Дуже приваблюють прогулянки ділянками, прикрашеними туями, цілющим запахом, який оточує рослину, і красою пейзажу. Існує багато варіантів використання туї:

  • Створити композицію з карликової рослини, каміння, фонтанів або штучних водоймищ.
  • Посадити живопліт, алею біля доріжок.
  • Зонувати ділянку.
  • Закріпити берег.
  • Посадити у великі вазони для прикраси терас.
  • Поодинокі рослини з різноманітно обрізаними кронами використати для формування клумб.

Реалізувати свої задуми у створенні дизайну ділянки можна, вибравши потрібні рослини на сайті tvoya-tuya.com.ua. Там пропонується велика кількість різних туй найкращих сортів по доступних цінах.

Найпопулярніші сорти серед ландшафтних дизайнерів

Для живоплотів найкраще підходять сорти туй, які у вигляді пірамід ростуть вертикально вгору. Наприклад:

Смарагд

Дуже популярний сорт, використовується і як одиноке дерево, та для утворення алей і живоплоту. Форма крони у вигляді конусу, виростає до 6 метрів. Невимогливий до грунту, не боїться вітрів, морозів. В обрізці не має потреби.

Брабант

Маючи конічну форму крони, досягає чотириметрового зросту. За короткий час при правильному догляді саджанці утворюють пухнасту стіну. Протистоїть суховіям, не боїться жари і засухи. Але потребує щорічної обрізки. Для створення композицій зі скульптурами або камінням, оформлення альпінарія або рокарія краще використовувати карликові сорти туй, які мають форму кулі і не потребують обрізки. Наприклад:

Глобоза

Висота і ширина близько 1.5 метри. Швидко зростає, з роками втрачає форму кулі, якщо на зиму не обрізати крону. Добре переносить морози, але погано - засуху. Грунт для рослини повинен легко пропускати повітря і воду, в складі мати торф, пісок і небагато глини. Добре розвивається під сонцем, може жити і в тіні. Не терпить застійної води, потребує хорошого поливу.

Даніка

Найрозповсюдженіший сорт. Рослина з яскравою, густою хвоєю, висотою 70 см, завширшки метр, підходить до будь-якого стилю дизайна. Зростає повільно незалежно від освітлення, але найкраще почувається на ділянці, відкритій сонцю. Надає перевагу плодючим вологим грунтам.

Тедді

Нещодавно виведений сорт. Має крону, схожу на подушку. Голкоподібність глиці надає загальному вигляду форму колючої кульки. Доросла рослина має висоту 50 см, яку вона щорічно набирає за рахунок трисантиметрового приросту. Сорт гарний, але примхливий: грунт повинен бути плодючим, повітря вологим, морози несильні. Влітку потрібен вечірній полив.

Чому туя є такою популярною для посадки в саду?

Туя стала фавориткою серед садівників спочатку в королівських парках Англії, звідки почалось її розповсюдження по Європі. Здатність швидко відновлюватись після обрізки, незвичайна декоративність, простий догляд і морозостійкість - якості, які зробили тую лідером. А ще те, що вона очищує повітря від пилу і викидів, а також є густим живим парканом. Легкість стрижки дозволяє перетворити рослину на колону, піраміду, спіраль, арку, шпиль, будь-яку геометричну фігуру. Їй легко надати форму тварини.

Різноманітність форм і кольорів туй сприяють оформленню садів та парків. Можна створити:

  1. Високі пірамідальні паркани завдяки високорослим туям.
  2. Скульптури, арки, альтанки, використовуючи середньорослі екземпляри. Вони підходять для оздоблення доріжок, гарно виглядають кульки, розташовані парами.
  3. Альпінарії. Прикрасити водойми і квітники карликовими туями.

Знаючи особливості сортів, можна вибрати потрібні, які відповідають розташуванню ділянки і стилю дизайну. Якщо є труднощі, можна скористатись послугами консультантів магазину "Твоя туя".


28 жовтня 2019, 12:36
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Заходи Avtopro.ua по залученню нових покупців

Курс валют на 9 липня

Курс валют на 7 липня

Лагард попередила про глибокі зміни в економіці через пандемію

Курс валют на 6 липня

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину