Рубрика: Суспільство

25 жовтня

Amnesty International: Туреччина насильно висилає біженців в райони бойових дій в Сирії

foto

Турецька власда стверджує, що всі ті, хто повертається в Сирію, роблять це добровільно

Згідно опублікованій в п'ятницю, 25 жовтня, доповіді організаціїї Amnesty International, влада Туреччини насильно депортує сирійських біженців, шляхом обману, залякування до зони активних бойових дій на території Сирії, пише DT.ua з посиланням на The Guardian.

Експерти організації встановили факти численних депортацій через турецько-сирійський кордон на автобусах, при цьому висилались переважно дорослі чоловіки, а їх руки були зв'язані кабельними шнурками. Точна кількість випадків є невідомою через відсутності офіційної статистики, проте число депортованих за останні кілька місяців налічується сотнями.

Варто відзначити, що за останні вісім років країна прийняла понад 3,6 мільйона сирійських біженців.

В урядових колах Анкари підтвердили, що на даний момент близько 320 тисяч сирійців, які раніше втекли до Туреччини, повернулися на батьківщину. Турецька влада говорять про "добровільні повернення". Однак, на думку експерта організації Анни Ши, це не так. І ці дані підтвердили інші незалежні правозахисні джерела, в тому числі фонд Генріха Бьолля в Стамбулі.

"Твердження, що сирійські біженці самі вирішили повернутися безпосередньо до зони конфлікту, небезпечно і нечесно. Наше дослідження показало, що люди були обмануті і змушені повернутися", - заявила Ши.
Експерти організації стверджують, що якщо оцінки аналітиків вірні, то це означає докорінну зміну турецької міграційної політики.

За словами Ши, Євросоюзу і решті міжнародних організацій слід збільшити програми для сирійських біженців з Туреччини.

Раніше, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган в ООН представив план створення зони безпеки в Сирії. За його словами, в такій зоні можуть проживати до 3 мільйонів чоловік.

Згідно зі звітом, в ході якого були опитані сирійські біженці в період з липня по вересень, турецькі влади масово доставляли людей в кайданах назад до Сирії на автобусах, перш ніж створити безпечні зони", про які говорить президент республіки.


25 жовтня 2019, 13:11
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На Закарпатті поблизу кордону виявили сигарети та гумовий човен

Заощадження українців скоротилися на 61 мільярд

На одній з вулиць у центрі Ужгорода перекриють рух

На Закарпатті заповнені понад 70% ліжок для пацієнтів з COVID-19

ЄС уточнив список країн, для яких відкриє кордони з 1 липня – Євроньюз

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину