Рубрика: Надзвичайне

12 жовтня

Стан забруднення атмосферного повітря міста Ужгорода в вересні 2019 року

foto

Протягом вересня 2019 року лабораторією спостережень за забрудненням атмосферного повітря (ЛСЗА) Закарпатського ЦГМ на двох стаціонарних постах спостережень відібрано та проаналізовано 950 проб атмосферного повітря міста Ужгорода.

Порівняння середньої за місяць концентрації забруднюючих речовин із гранично допустимою середньодобовою концентрацією показало підвищений рівень забруднення формальдегідом (1,8 ГДК с. д.) та діоксидом азоту (1,6 ГДК с. д.).

У порівнянні з серпнем, в вересні концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі зменшились, за винятком оксиду азоту та розчинних сульфатів, концентрації яких зросли (із 0,40 до 0,47 ГДК с. д. та із 0,04 до 0,05 ГДК с. д. відповідно), і діоксиду сірки, концентрація якого залишилась на рівні попереднього місяця.

Порівняно з вереснем 2018 року, спостерігається зростання середньомісячних концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста, за винятком формальдегіду та розчинних сульфатів, концентрації яких зменшились.

Перевищення максимальної разової гранично допустимої концентрації (ГДК м. р.) забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста не виявлено.

Індекс забруднення атмосферного повітря міста Ужгорода п’ятьма пріоритетними забруднюючими речовинами склав 5,05 (в попередньому місяці – 6,71),  в тому числі: індекс забруднення формальдегідом – 2,15, діоксидом азоту – 1,56, оксидом азоту – 0,47, оксидом вуглецю – 0,37 та пилом – 0,5:

Середньомісячна потужність експозиційної дози гамма – випромінювання (ПЕД), за даними АМСЦ Ужгород,  в вересні 2019 року дорівнює 11 мкР/год при рівні штормового оповіщення 25 мкР/год. Максимальне значення ПЕД склало 13 мкР/год.

Начальник ЛСЗА М. Федорішко


12 жовтня 2019, 9:29
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


За добу в Україні зафіксовано понад 15 тисяч нових випадок коронавірусної хвороби COVID-19

Вночі на Іршавщині горів житловий будинок

За минулу добу на Закарпатті у 187 пацієнтів підтверджено коронавірус методом ПЛР

В результаті автопригоди, яка сталася в Ужгороді, перекинувся легковик (ФОТО)

У Міжгірському районі вогонь знищив будівлю літньої кухні

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину