Рубрика: Політика

21 вересня

Екс-президента Румунії визнали агентом комуністичної спецслужби

foto

Слідчі виявили записи, написані рукою Бесеску, у яких йдеться про те, що він повідомляв інформацію про своїх колег й іноземців, з якими зустрічався. Політик усе заперечує

Апеляційний суд Бухареста визнав колишнього президента Румунії Траяна Бесеску інформатором таємної поліції комуністичної спецслужби, пише Кореспондент з посиланням на Balkan Insight.

"Колишній президент Румунії Траян Бесеску працював інформатором у таємній поліції комуністичної епохи - Секурітату", - йдеться в повідомленні.

Суд підтвердив висновок розслідування, проведеного Національною радою з вивчення архівів таємної поліції (CNSAS). Бесеску заперечує ці звинувачення і заявляє, що подасть апеляцію.
"Я приймаю вирок суду таким, яким він є. Я буду оскаржувати його у вищій інстанції", - сказав політик.
Судовий розгляд у справі Бесеску за звинуваченням у співпраці з політичною поліцією під час існування комуністичного режиму з 1948 по 1989 рік почався в червні.

Згідно з документами румунської розвідки і CNSAS, комуністи завербували Бесеску в 1972 році, коли він був студентом академії військово-морського флоту. Його досьє знищили в 1979 році після того, як Бесеску приєднався до правлячої Комуністичної партії Румунії.
Але CNSAS виявила записи, написані рукою Бесеску, у яких йдеться про те, що він повідомляв інформацію про своїх колег по навчанню й іноземців, з якими зустрічався під час професійної діяльності.
Бесеску був президентом Румунії в період між 2004 і 2014 роками.
Зазначимо, що в червні 2016 року Бесеску отримав громадянство Молдови. Указ про це був підписаний екс-президентом цієї країни Ніколає Тімофті. У січні 2017 року новий президент Молдови Ігор Додон позбавив Бесеску громадянства.
 


21 вересня 2019, 12:15
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На в’їзді до села Ворочево на Перечинщині встановили пропускний пункт

У 341 ужгородця підтверджено COVID-19

На базі депутатської групи "За майбутнє" створено нову однойменну партію

В Заккарпатській області проживає 1 253 028 осіб - Держстат

У Хустському районі горіла дерев’яна лазня (ФОТО)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину