Рубрика: Політика

20 вересня

Нове МОЗ на третину урізало витрати на людей з рідкісними захворюваннями - ЗМІ

foto

Фінансування закупівлі ліків для деяких хвороб скоротили майже вдвічі. Минула команда планувала збільшити фінансування цього сегмента на 160 млн грн.

Нова команда Міністерства охорони здоров'я на третину скоротила бюджетні витрати на закупівлю ліків для людей з рідкісними хворобами. Про це з посиланням на дані законопроекту про бюджет на 2020 рік повідомляє Українська правда в п'ятницю, 20 вересня.

Фінансування деяких хвороб скоротили майже вдвічі. Наприклад, якщо в 2019 році на дітей хворих на муковісцидоз держава витратила 72,393 млн грн, то в 2020 планують витратити 34,822 млн грн.

Також майже вдвічі урізали фінансування дорослих хворих на гемофілію: з 463,73 млн грн в 2019 році до 262 млн грн у 2020 році.

У спільноті пацієнтів з орфанними захворюваннями висловлюють думки, що скорочення витрат - дії екс-глави МОЗ Уляни Супрун. Але документи показують, що команда яка пройшла, просила створити окрему бюджетну програму за орфанними захворюваннями і говорила про збільшення її фінансування. Збільшення фінансування повинно було скласти 160 мільйонів гривень.


20 вересня 2019, 20:51
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Прем’єр Британії у листі попросив ЄС відкласти Brexit, але не підписав його

На Закарпатті стартували дводенні навчання гірських рятувальників

На Рахівщині неповнолітній хлопець вбив власного дідуся?

Офіційно: нова Єврокомісія не запрацює вчасно

Вночі в Ужгороді горіла надвірна споруда

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину