Рубрика: Суспільство

25 серпня

На Венеру відправлять повітряні кулі вартістю 4 мільярди доларів

foto

У космічному агентстві НАСА збираються відправити нову місію на Венеру. До планети відправлять не черговий орбітальний апарат, а дві повітряні кулі з науковим устаткуванням, які спустяться з космосу в атмосферу планети, щоб краще вивчити особливості її сірчаних хмар і кислотної пари.

Важливе завдання місії полягатиме в аналізі рівня парникових газів, вміст яких на Венері в 90 разів перевищує земні показники. Учені мають намір зрозуміти, коли і як на Венері почалося своє "глобальне потепління", повідомляє СyberSecurity.ru.

"Зараз наше розуміння Венери дуже низьке, нам потрібні нові місії, щоб зрозуміти її краще", - говорить Марк Баллок, науковий консультант досліджень і астроном з Південно-західного Науково-дослідного інституту в Колорадо.

Крім того, ця місія дозволить побачити поверхню Венери що називається своїми очима, з космосу поверхню планети не видно, оскільки вона прихована щільним шаром атмосферних хмар.

Проект даної місії тягне на декілька мільярдів доларів, що стане найдорожчим міжпланетним проектом в сучасній історії. Проте, навіть якщо в найближчих рік-два у відомстві будуть узгоджені всі деталі місії, а гроші на політ будуть виділені, реально відправити нові апарати на Венеру можна буде приблизно років через п'ятнадцять, говорять в НАСА.

"У 2020 році планується відправити флагманську місію на Юпітер і його супутники. Ця місія на Венеру може стати новим флагманським проектом НАСА", - говорять у відомстві.

Політ на Венеру може обійтися агентству в 3-4 млрд доларів, а початок польоту відбудеться приблизно в 2025 році. Зараз інженери і наукові фахівці розглядають ті або інші варіанти влаштування куль і можливості їхньої роботи в умовах екстремальної атмосфери Венери.

Перші результати дослідження можна буде чекати до середини квітня. До цього часу фахівці повинні будуть хоч би заздалегідь сказати, як можна змусити повітряні кулі літати в умовах 450-градусної спеки і майже перманентних кислотних дощів, що йдуть на Венері.

Проте в НАСА упевнені, що гра варта свічок, і витративши 3-4 млрд доларів у вчених з'явиться майже вичерпний набір даних про нашу найближчу сусідку по Сонячній системі. Головне питання, на яке учені сподіваються дати відповідь, полягає в тому, яким чином дві планети (Земля і Венера), схожі за складом, розміром і низкою характеристик в процесі еволюції так сильно розійшлися один з одним.

За словами Баллока, відправити посадочні модулі на Венеру майже нереально - в умовах 450-градусної спеки пропрацюють вони там дві-три години, зібравши мінімальний набір мінералів і речовин для аналізу. Відправивши ж кулі до атмосфери планети, можна буде досягнути меншого впливу спеки на них, завдяки чому працювати там можна буде набагато довше.

Заповнити кулі дослідники мають намір ізотопом хенону - нереактивного газу, який є порівняно важким і може залишатися стабільним в жорсткій і гарячій атмосфері Венери.

За існуючими проектами, робоча висота куль складе близько 55 км над поверхнею Венери, тут же найбільш інтенсивна атмосфера планети, завдяки чому наукове устаткування працюватиме на повну потужність. Летіти дві кулі в атмосфері будуть з мінімальною швидкістю, яка, проте, вистачить для того, щоб впродовж місії 2-3 обігнути Венеру по кругу.

До речі, астробіологи вважають, що батьківщина землян - Венера. Венеру і Землю часто називали сестрами, завдяки схожим геологічним характеристикам.
 


25 серпня 2010, 10:57
NEWSru.uaСхожі новини


Школи можуть змінювати систему оцінювання на час карантину

Близько 8 тисяч закарпатців працевлаштовано обласною службою зайнятості з початку року

На Закарпатті затягують розслідування випадків гострого професійного захворювання медичних працівників на коронавірус

Перед пунктом пропуску "Лужанка" у черзі 200 автомобілів

За добу на водоймах Закарпатської області викрито 13 порушень природоохоронного законодавства

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину