Рубрика: Фотофакт

17 вересня

Неймовірні фото букових пралісів Великоберезнянщини

foto

Серед густих лісів #Закарпаття розкинувся мальовничій куточок – #Великоберезнянщина. Тут неймовірні краєвиди, які відображають повноту, закінченість і досконалість.

І цьому краю є чим вразити уяву навіть найдосвідченіших мандрівників. Окрім прекрасних лісів, які знаходяться під опікою лісових господарників Великоберезнянського лісгоспу, на території району знаходяться праліси та старовікові ліси.

Букові праліси України і Словаччини занесені до списку Світової природної спадщини ЮНЕСКО.

Упродовж десятиріч лісівники, охоронці природи, ботаніки та інші фахівці все більше уваги приділяють пралісам Закарпаття. Вперше звернув на них увагу і всебічно вивчив ще у 1930-х роках відомий чеський лісівник і ботанік Алоїз Златнік. Він заклав низку стаціонарних пробних площ в букових, яворово-букових, ялицево-букових, смерекових і змішаних смереково-ялицево-букових пралісах на території теперішніх Великоберезнянського, Тячівського і Рахівського районів Закарпатської області та обґрунтував доцільність створення на їх базі мережі ботанічних резерватів.

Праліси Великоберезнянського лісгоспу, що входить до складу Ужанського НПП (без вилучення) пробні площі закладені для дослідження пралісів тим же Алоїзом Златніком у 1934 році.

Пропонуємо оглянути цю красу в фотосвітлинах, які виконано в рамках виконання проекту "Збереження карпатських пралісів"

Автор: Daniel Rosengren

Джерело: Закарпатське ОУЛМГ


17 вересня 2019, 21:48
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У Міжгірському районі випав сніг (ФОТО)

У колишній синагозі Берегова знайшли старовинні фрески (ФОТО)

У Карпатах почав падати сніг (ФОТО)

В Ужгороді з’явилася нова міні-скульптура

Сьогодні у рамках капітального ремонту вулиці Собранецької в Ужгороді облаштовують зливову каналізаційну мережу (фотофакт)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину