Рубрика: Суспільство

06 вересня

Німеччина заборонить пластикові пакети з 2020 року

foto

Відповідний законопроект розробило міністерство охорони навколишнього середовища. За порушення закону торговців зможуть оштрафувати на суму до 100 тисяч євро.

Міністерство охорони навколишнього середовища Німеччини розробило законопроект, що забороняє навіть біорозкладні пакети вже з 2020 року. За порушення торговцям загрожуватиме штраф до 100 тисяч євро. Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на Bild і dpa в п'ятницю, 6 вересня.
 
Мета законопроекту - вилучити зі сфери торгівлі будь-які пластикові пакети, в тому числі, біорозкладні. За словами міністра охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки Німеччини Свеньї Шульце (Svenja Schulze), слова якої наводить видання dpa, подібні пакети перегнивають аж ніяк не точно так же, як справжні біовідходи.
 
За порушення правил магазинам загрожуватимуть штрафи в розмірі до 100 тисяч євро.
 
За повідомленням Bild, виняток буде зроблено для міцних багаторазових сумок і тонких відривних пакетиків для овочів і фруктів, оскільки їх заборона, на думку авторів законопроекту, може привести лише до більшого марнотратства.
 
Розроблений міністерством законопроект відправлений на узгодження профільним відомствам і може набути чинності вже в першому півріччі 2020 року. За ним послідує шестимісячний перехідний період для ліквідації запасів вже наявних пластикових пакетів.
 
Ще в 2016 році представники торгівлі та уряду ФРН домовилися скоротити використання пластикових пакетів. З тих пір багато магазинів або повністю відмовилися від них, або стягують за них плату у покупців. Це призвело до зниження попиту на пластикові пакети: якщо в 2016 році на кожного покупця припадало 45 пластикових пакетів, то в 2018 році - 24.
 
Таким чином, Німеччина вже виконала встановлений ЄС норматив, згідно з яким до кінця 2025 року на кожну людину не повинно припадати більш як 40 пакетів у рік.

 


06 вересня 2019, 18:26
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Пом’якшення карантину на Великодні свята неможливе

На кордоні України рекордно впав пасажиропотік

Кілька КПП на Закарпатті тимчасово закрили

МОЗ оцінило темпи поширення коронавірусу

КПП «Вилок» припинить роботу

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину