Рубрика: Бізнес

05 вересня

Переваги електронного поліса ОСЦПВ

З лютого 2018 року українські страховики продали понад пів мільйона електронних полісів ОСЦПВ — повноцінних аналогів паперових автоцивілок. Перехід на віртуальний формат дозволяє істотно спростити оформлення, знизити вартість страхування та підвищити рівень захисту від шахраїв.

Купувати ОСЦПВ з рук вже неактуально

Понад 50% підроблених полісів продається в нестаціонарних придорожніх пунктах, які можуть базуватися поруч із заправками, СТО або авторинком. У більшості випадків липові автоцивілки купують водії, які з якихось причин забули продовжити договір і виїхали на трасу з недійсною страховкою.

Завдяки електронному страхуванню ця схема шахрайства втратила актуальність. Сьогодні для самостійного оформлення поліса досить мати при собі смартфон з доступом в інтернет і банківську карту з невеликою сумою на рахунку. Всього 5–10 хвилин — і автоцивілка в форматі PDF «лежить» в електронній поштовій скриньці.

Просте оформлення

Водієві не потрібно їхати в офіс страховика і заповнювати бланк від руки, оскільки укладається автоцивілка онлайн. Все, що потрібно — зайти на сайт страхової компанії, вказати в заяві дані про себе і транспортний засіб, підтвердити замовлення за допомогою коду електронного підпису (надсилається на e-mail) і оплатити поліс.

Миттєва перевірка в базі МТСБУ

Якщо раніше інформація про укладені договори ОСЦПВ з'являлася в базі МТСБУ через кілька днів, то зараз поліс можна перевірити відразу після оплати. Користувач отримує на e-mail документ з QR-кодом, який необхідно просканувати для переходу на сервіс policy-web.mtsbu.ua. На зазначеному сайті статус документа можна дізнатися й вручну — за номером поліса або державним номером автомобіля.

Знижка за електронне страхування

Електронне страхування спрощує завдання не тільки водіям, а й страховикам. Останнім не потрібно заповнювати бланки й організовувати їх доставлення, завдяки чому економиться час і скорочується собівартість полісів. Для залучення клієнтів страхова компанія може законно знизити ціну віртуальної автоцивілки, застосувавши знижку до 10% (коригувальний коефіцієнт К8=0,9–1).

е-ОСЦПВ можна роздрукувати та зберегти в смартфоні

Власник електронного ОСЦПВ має право їздити без паперового поліса, оскільки при перевірці документ можна пред'явити з екрана смартфона або планшета. Але роздрукувати копію все ж варто — на випадок, якщо смартфон сяде або зникне мережа 3G/4G (співробітники дорожньої поліції перевіряють документ через інтернет).

У разі ДТП з вини страхувальника віртуальна автоцивілка покриє матеріальну та/або фізичну шкоду іншим учасникам аварії. У вересні ліміти компенсацій виростуть на 30%: за шкоду життю чи здоров'ю страхові компанії виплачуватимуть до 260 тисяч гривень, а за ремонт пошкодженого транспортного засобу — до 130 тисяч гривень.


05 вересня 2019, 10:01
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Крутая тачка – мечта или реальность?

Курс валют на 21 лютого

Курс валют на 20 лютого

Где пригодятся профессиональные кофемашины

Выбираем МФО для быстрого получения денег до зарплаты

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину