Рубрика: Суспільство

27 червня

Поліція Закарпаття відслідковує порушення виборчого законодавства

foto

З початку передвиборної кампанії до Верховної Ради України поліція Закарпаття зареєструвала 22 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства. За всіма заявами та повідомленнями про можливі порушення виборчого законодавства поліція проводить ретельні перевірки.

Поліція Закарпаття продовжує ретельно відслідковувати ситуацію в області щодо дотримання виборчого законодавства. Так, станом на 27 червня до правоохоронців надійшло 22 заяви та повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства.

Найчастіше ці звернення стосуються відсутності в агітаційних матеріалах відомостей про тираж та осіб, відповідальних за їх випуск. Згідно з виборчим законодавством, друковані матеріали повинні містити, зокрема, інформацію про замовника продукції та відомості про установу, що здійснила друк. Інакше це вважається адміністративним правопорушенням, передбаченим статтею 212-13 КУпАП (Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск).

Усі звернення про можливі порушення ретельно розглядаються та приймаються  відповідні рішення. Зокрема, одне з повідомлень вже внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань й розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст.160 Кримінального кодексу України (Підкуп виборця).

Також складено один  адмінпротокол.

Окрім того, до суду з обвинувальним актом правоохоронці скерували справу щодо незаконного використання виборчого бюлетеня на Тячівщині. Під час проведення Президентських виборів голова ДВК у селі Лази Тячівського району надала бюлетень чоловікові, якого не було у списку виборців. За даним фактом поліція розпочала кримінальне провадження  за ч.2 ст.158-1 Кримінального кодексу України (Надання виборчого бюлетеня особі, яка не має право його отримувати, вчинене членом виборчої комісії). Досудове розслідування у справі завершено, рішення – за судом.

Поліція Закарпаття наголошує на необхідності дотримання вимог законодавства під час виборчого процесу. Нагадуємо, що за порушення виборчого законодавства передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Зокрема, за підкуп виборців (ст.160 Кримінального кодексу України), за перешкоджання здійсненню виборчого права (ст.157 Кримінального кодексу України), за неправомірне використання виборчих бюлетенів, фальсифікації під час підрахунку голосів (ст.158 ККУ), за порушення таємниці голосування (ст.159 ККУ) тощо.

Поліція Закарпаття й надалі відслідковуватиме передвиборну ситуацію в краї й зробить все можливе і передбачене законом, аби вибори на Закарпатті пройшли в правовому полі. Водночас правоохоронці залишаються поза політикою і не втручатимуться у сам процес виборів, а також будуть реагувати на події незалежно від політичних партій та кандидатів, хто вчинив правопорушення.

Закликаємо громадян повідомляти про всі можливі порушення виборчого законодавства на оперативну лінію «102».

 


27 червня 2019, 13:47
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

Впродовж доби поліцейські Закарпаття склали понад 20 адмінматеріалів щодо порушення норм карантину

У Закарпатті виконали понад 3,8 тисячі щеплень дітям

Борги закарпатців за житлово-комунальні послуги

Рятувальники закликають людей занурюватися в ополонку на Водохреще тільки у спеціально відведених місцях

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено