Рубрика: Політика

27 червня

Вотум недовіри прем'єру Чехії Андрію Бабішу провалився

foto

У парламенті Чехії не вдалося зібрати необхідної кількості голосів для висловлення вотуму недовіри уряду Бабіша, якого звинувачують у корупції. Голосуванню передували 17-годинні дебати.

Спроба винести вотум недовіри прем'єр-міністру Чехії Андрію Бабішу провалилася при голосуванні в парламенті, яке закінчилося рано вранці в четвер, 27 червня. Про це повідомляє DW.

З 200 чеських 85 депутатів проголосували "за", стільки ж "проти", в результаті ініціаторам вотуму не вдалося досягти необхідної абсолютної більшості. 12 депутатів утрималися, 18 — відсутні. Для відставки уряду необхідно було зібрати 101 голос.

Процедурі голосування передували 17-годинні дебати, під час яких один з лідерів опозиційної Громадянської демократичної партії Петро Фіала закликав Бабіша звільнити своє місце, звинувативши його в "потужному конфлікт інтересів".

"Бочка переповнилася, люди кажуть, що настала межа їхньому терпінню", — заявив опозиціонер.

"Я бачу в цьому спробу дестабілізувати країну", — сказав, у свою чергу, Бабіш, піддавши критиці ініціативу опозиції.

Нагадаємо, 23 червня в Празі на акцію протесту проти Бабішавийшли близько 280 тисяч людей. Ця акція стала наймасовішою в Чехії з часів оксамитової революції 1989 року. Демонстранти вимагали негайної відставки прем'єра, якого звинувачують у корупції, а також проведення незалежного розслідування у його справі.

Протести почалися ще в квітні, коли мультимільйонера Бабіша звинуватили в шахрайстві при розподілі субсидій Євросоюзу на користь належного йому холдингу Agrofert. ЄК може змусити компанію Бабіша повернути отримані близько 17,4 мільйона євро. Сам прем'єр відкидає всі звинувачення на свою адресу.


27 червня 2019, 10:05
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У Мукачеві поліція провела обшуки у двох чоловіків та виявила у них зброю та наркотики

На Закарпатті затримали двох прикордонників, які за тисячі доларів погодилися стати інформаторами контрабандистів

Неготових брати участь у протестах українців побільшало – опитування

На українсько-словацькому кордоні затримали групу нелегалів з Афганістану

У кількох містах Казахстану відбуваються масові акції протесту

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено