Рубрика: Суспільство

25 червня

Втрачають волю. Біологи розповіли про небезпеку малих доз алкоголю

foto

Вчені з’ясували, що вживання навіть келиха пива або вина сприяє порушенню почуття волі і самоконтролю у здорових людей.

Дослідження було сфокусовано на низьких дозах алкоголю, які не викликають значних порушень поведінки, повідомляє Medical Express. Такими дозами алкоголь зазвичай споживають в кампаніях і це важливий аспект соціальної поведінки людини, оскільки він має на увазі знання наслідків цих дій. Доктор Сільвана Де Пірра з університету Сассекса, провідний автор дослідження, сказала: «Наше дослідження показує, що навіть однієї пінти пива достатньо, щоб значно скомпрометувати почуття волі людини.

Це має важливі наслідки для юридичної та соціальної відповідальності водіїв. І напрошується питання: чи дійсно дозволені норми алкоголю для водіння безпечні? » Пояснюючи, як було проведено дослідження, Де Пірра сказала: «Виміряти почуття кожної людини складно, коли людей явно просять розповісти, як вони контролюють свої почуття, на їх відповіді впливають кілька когнітивних упереджень, таких як поганий самоаналіз, бажання відповідати очікуванням дослідників або навіть нездатність правильно зрозуміти питання ».

Вчені використовували непрямі методи оцінки волі. Як виявилося, після вживання навіть малих доз алкоголю випробовувані були впевнені, що вони контролюють ситуацію, однак насправді це не було так. В експериментах випробовувані пили коктейль, що містить дози алкоголю, пропорційні їх індексу маси тіла, для отримання концентрацій алкоголю в крові в рамках законних обмежень для водіння в Англії і Уельсі. Ці дози алкоголю, відповідні одній або двом пінтам пива, викликали більш тісний зв’язок між довільними діями і сенсорними стимулами. Це говорить про те, що невелика кількість алкоголю може перебільшувати почуття волі, приводячи до надмірної впевненості водія в своїх здібностях і недоречної, потенційно небезпечної поведінки.

Професор Альдо Бадіані, директор Центру досліджень і втручання в області наркоманії в Сассексі (SARIC), сказав: «Важливо відзначити, що в наших експериментах всі учасники залишалися в межах допустимого рівня алкоголю водіння в Англії, Уельсі, США і Канаді. І все ж ми все ще бачили погіршення в їх відчутті контролю ».


25 червня 2019, 13:21
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

Впродовж доби поліцейські Закарпаття склали понад 20 адмінматеріалів щодо порушення норм карантину

У Закарпатті виконали понад 3,8 тисячі щеплень дітям

Борги закарпатців за житлово-комунальні послуги

Рятувальники закликають людей занурюватися в ополонку на Водохреще тільки у спеціально відведених місцях

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено