Рубрика: Суспільство

24 червня

Нові правила: як закарпатцям викликати швидку

foto

Нові правила виклику швидкої в 2019 році в Україні, котрі Ви маєте знати!

Як викликати шкидку?

Треба набирати по одному з номерів:

  • 103 — виклик швидкої допомоги;
  • 112 — загальний номер для виклику всіх служб в Україні: пожежників, поліції, швидкої допомоги (оператор перенаправить);
  • 10003 та (096)561 39 77 — доступні для абонентів «Київстар» (! перший номер — для SMS від  людей, котрі мають проблеми зі слухом).

Після з’єднання необхідно чітко викласти суть проблеми та диспетчер визначить наскільки складний Ваш випадок. Якщо ситуація екстрена і є загроза життю, направлять бригаду швидкої допомоги. При відсутності таких загроз Ваш виклик буде перенаправлений лікаря, котрий зможе надати консультацію телефоном.

Порада: якщо Ви до цього вже були виписані з лікарні й стан погіршився (серйозне захворювання і підвищення температури тіла вище 39, судоми, втрата свідомості та ін. порушення життєво важливих функцій організму), і Ви повторно викликаєте швидку, щоб Вас госпіталізували в ту лікарню, звідки нещодавно виписались – зв’яжіться лікарем, котрий Вас там лікував (якщо це можливо), щоб він підтвердив можливість і наявність ліжко-місць (бо по Закону, швидка має Вас відвезти в найближчу районну лікарню, яка чергує та має наявні ліжко-місця).

З досвіду наших знайомих, людина з менінгітом опинились в такій ситуації. Жінка лежала в лікарні не по прописці свого району, викликавши повторно через добу після виписки швидку, отримала відмову у госпіталізації в ту ж лікарню, де вона лікувалась. Перед приїздом швидкої жінка зв’язалась з лікарем тієї лікарні, звідки була виписана та отримала в телефонному режимі підтвердження про можливість госпіталізації. Коли прибула швидка, вони відмовлялись везти в ту лікарню, в яку просив пацієнт, натомість пропонували найближчу в районі.

Завдяки вмовлянням, начальник бригади таки зв’язатися з лікарем і пацієнта довезли в той мед.заклад, в котрому він вже проходив курс терапії.

Також Ви маєте право попросити бригаду зв’язатися з лікуючим лікарем тієї лікарні, з якої Ви були виписані, маючи виписку на руках..

В яких випадках приїде швидка

Нові правила виклику швидкої допомоги чітко регламентуються списком гострих станів, при котрих бригада повинна виїхати в обов’язковому порядку:

порушення життєво важливих функцій організму: дихання, рухливості, гострий больовий синдром, втрата свідомості, різкий біль в області серця, блювання кров’ю ;

ознаки гострих інфекційних захворювань;

травми, нещасні випадки, наслідки злочинних нападів;

укуси комах, тварин, змій;

гіпо- та гіперглікемічна кома, t вище +39°С (не збивається);

внутрішні та зовнішні кровотечі;

будь-які інші стани, котрі загрожують життю і здоров”ю (в т. ч. психічні).

Згідно з нововведеннями швидка допомога не буде виїжджати для констатації факту смерті. Однак стосовно маленьких пацієнтів (до 2 років!!) правила змінились в іншу сторону — бригада виїде в будь-якому випадку, якщо батьки вважають екстрену допомогу необхідною.

В яких випадках приїздить сімейний лікар.

Пацієнт тепер має телефонувати не в реєстратуру, а своєму сімейному лікарю.

Лікар сам визначає чи потрібно йти до пацієнта чи пацієнт може прийти до нього на огляд в кабінет (для цього треба заключити декларацію з сімейним лікарем та взяти у нього номер телефону, бо в реєстратурі його можуть не дати, і це спричинить незручності).

Час роботи та надання лікарем екстреної медичної допомоги: будні з 8.00-19.00, вихідні та свята з 09.00-15.00.

В інший час невідкладну допомогу можна отримати по екстреним номерам чи зателефонувати для консультації по номеру 15-83. Ця лінія при Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф працює цілодобово.

На зв’язку завжди знаходиться кваліфікований спеціаліст.

В яких випадках доведеться самому піти в лікарню?

висока температура (якщо її самостійно можна збити);
підвищений тиск;
головний біль, запаморочення, слабкість;
біль у попереку, суглобах ;
больовий синдром в онкохворих;
загострення хронічних захворювань;
алкогольний, наркотичний, токсичний синдроми.

Будьте здорові і не хворійте, – пише kramnychkadobra.


24 червня 2019, 9:43
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Як і де отримати "Доступні ліки" на Закарпатті: інструкція

Школи Ужгорода ідуть на карантин із дистанційною формою навчання

80 тисяч гривень аліментів сплатив закарпатець своїм синам після застосування обмежень

В Україні створили Держслужбу у справах дітей

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено