Рубрика: Суспільство

22 червня

Вчені назвали ранню ознаку хвороби Паркінсона

foto

Дослідники намагалися знайти надійний маркер захворювання, щоб ідентифікувати людей, які піддаються ризику, до появи рухових симптомів.

Дослідники Королівського коледжу Лондона з'ясували, що ранніми ознаками незворотних нейродегенеративних процесів, викликаних хворобою Паркінсона, може бути виснаження серотоніну. Про це йдеться в статті, опублікованій 21 червня на сайті Science Alert.
 
Відзначається, що зміни в серотоніновій системі можуть початися за 15-20 років до появи моторних та інших симптомів, які зустрічаються при початковій стадії хвороби Паркінсона та згодом лише поглиблюються.
 
У науковій роботі взяли участь 14 осіб з Греції та Італії з рідкісною мутацією в гені SNCA, через яку вони знаходяться в групі ризику розвитку хвороби Паркінсона, причому у семи з них вже діагностували цю недугу, а в решти семи ще не проявилися характерні для всіх симптоми.
 
Учасникам дослідження обстежували мозок, і отримані результати порівняли з даними 65 осіб з хворобою Паркінсона та 25 здорових людей.
 
В результаті, автори наукової роботи виявили, що зміни в серотоніновій системі, яка впливає на настрій людини, її сон і моторну функцію, відбуваються за багато років до того, як у пацієнтів з'являються перші симптоми хвороби Паркінсона.
 
Дослідники впевнені, що їхнє відкриття може привести до створення нових способів діагностики захворювання і його лікування.
 
Нагадаємо, у всьому світі від хвороби Паркінсона страждають понад шість мільйонів чоловік. Хвороба прогресує повільно, проте сучасна медицина поки не здатна її вилікувати.
 
Прояви хвороби Паркінсона, які погіршуються з часом, включають моторні симптоми, такі як скутість, повільність і тремтіння, а також немоторні симптоми, такі як проблеми з пам'яттю.

22 червня 2019, 15:24
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У Закарпатті зробили понад 650 тисяч щеплень проти COVID-19

На 30% менше смертей: Ляшко розповів, чого очікувати від нового піку COVID-19

Під час перевірки лижної фабрики у Чопі фахівці Держпраці зафіксували низку порушень вимог з охорони праці

Ужгородські патрульні допомогли зляканій тварині повернутися до лісу

Жіночі туфлі - як підібрати ідеальний варіант на підборах

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено