Рубрика: Погода

19 червня

Вічна мерзлота в Арктиці почала танути на 70 років раніше передбачуваного

foto

На Землі стає спекотніше, ніж за останні п'ять тисяч років

Вчені Аляскинского університету у Фербенксі заявили про те, що вічна мерзлота в канадській Арктиці почала танути на 70 років раніше прогнозованого терміну. Це означає, що глобальна кліматична криза настає набагато швидше, ніж припускали дослідники, пише DT.ua з посиланям на The Guardian.

Дослідники зазначають, що низка надзвичайно спекотних літ дестабілізувала верхні шари кріолітозони, які зберігалися протягом декількох тисяч років. Це означає, що на даний момент клімат набагато більш спекотний, ніж коли-небудь за останні п'ять тисяч років.

У ході дослідження вчені проаналізували дані, які були зібрані в ході експедиції в Арктику в 2016 році. Тоді їм вдалося отримати дані з найвіддаленіших місць, включаючи закинуту радіолокаційну базу часів холодної війни, яка розташовується на відстані 300 кілометрів від найближчого людського поселення.

Дослідники відзначають, що арктичний ландшафт значною мірою відрізнявся від того, який вони побачили, побувавши в Арктиці приблизно десятиліття тому. З'явилося безліч водойм, а рослинність почала зустрічатися набагато частіше.

Вчені побоюються, що танення вічної мерзлоти може призвести до вивільнення величезної кількості парникових газів. Через це утворюється петля зворотного зв'язку, яка сприятиме ще більшому підвищенню температури. Навіть якщо зобов'язання зі скорочення викидів у відповідності з Паризькою угодою 2015 року будуть виконані, люди, ймовірно, не зможуть запобігти подальшому збільшенню температури.

Минулого року дослідники зафіксували рекордно теплу зиму в Арктиці. Наголошується, що в середньому температура жовтня-березня в регіоні становить -20 градусів Цельсія. У цьому ж році 20 лютого температура не опускалася нижче 0. Більше того, 24 лютого на півночі Гренландії температура досягла 6 градусів Цельсія. Як підкреслюють дослідники, у лютому температура в Арктиці була вищою, ніж в Європі.


19 червня 2019, 19:59
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Якої погоди слід чекати сьгодні на Закарпатті

Якої погоди слід чекати сьгодні на Закарпатті

Якої погоди слід чекати сьгодні на Закарпатті

Якої погоди слід чекати сьгодні на Закарпатті

Якої погоди слід чекати сьгодні на Закарпатті

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину