Рубрика: Суспільство

14 червня

Правила поведінки для кожної дитинки

foto

Школярі пішли на канікули і саме в цей період, за правило, починає зростати крива дитячого травматизму.

Нічого дивного, адже влітку в дітей найбільше часу та можливостей відпочити на свіжому повітрі: покататися на велосипеді, чи скутері, пограти у футбол, чи просто погуляти у дворі. Добре, якщо такий відпочинок проходить спокійно та без проблем. Але часто буває, що через необережність чи поспіх дитина травмується.

Шановні батьки та діти! Щоб літній відпочинок подарував вам лише приємні враження та задоволення, слід завчасно потурбуватися про власну безпеку, а для цього необхідно згадати основні правила безпечної поведінки влітку.

  1. Дотримуйтесь правил дорожнього руху. Не можна гратись на тротуарі біля дороги чи стояти на зупинці громадського транспорту близько до проїжджої частини.
  2. Якщо ви чи ваша дитина натрапили на залізний іржавий предмет, схожий на застарілий боєприпас -  не можна наближатись до нього впритул чи випробовувати на міцність, кидаючи по ньому сторонніми предметами.  Не підпалюйте, не беріть у руки та не переносьте його. Якщо предмет наполовину зарито у землю, не намагайтеся самотужки викопати його або вчинити якісь інші дії з ним. Якщо це невеликий за розміром предмет, із цікавості не кладіть його до кишені та не беріть із собою. Місце такої небезпечної знахідки слід помітити підручними засобами, наприклад, знайденою поруч великою гілкою, та одразу повідомити про знахідку відповідні служби за номером 101 чи 102.
  3. Не можна гратись із безпритульними собаками і кішками. Їх поведінка непередбачувана: у перші хвилини зустрічі мирно налаштована тварина раптом може атакувати, якщо їй не сподобаються ваші рухи або голос видасться занадто гучним чи навіть загрозливим.
  4. За відсутності дорослих не відчиняйте двері свого будинку або квартири стороннім людям.
  5. Не грайтеся біля залізничного полотна, не кладіть на рейки сторонні предмети. Не грайтеся на будівельних майданчиках, безлюдних пустирях та лісосмугах. Без дозволу дорослих краще взагалі не залишати подвір’я або ігровий майданчик. Якщо ви плануєте відвідати друзів, які живуть у сусідньому дворі або за кілька будинків від вас, то неодмінно скажіть про це батькам.
  6. Дотримання правил пожежної безпеки. Не використовуйте відкритий вогонь (сірники, свічки) у приміщенні та не розпалюйте багаття на подвір’ї, пустирі чи у лісі, особливо у суху, спекотну, вітряну погоду, адже поширення неконтрольованого вогню може призвести до пожежі.
  7. Йти на прогулянку до лісу слід лише у супроводі дорослих. Під час прогулянки не можна чіпати дикорослих грибів та ягід, тим більше не можна їх куштувати. Не псуйте рослин, не ламайте гілок, не розпалюйте багаття та не лишайте сміття.
  8. На природі стережіться кліщів та інших неприємних комах. Аби не стати їх черговою жертвою, слід неодмінно скористатися спеціальними засобами (аерозолями, кремами тощо). Також від комах вас врятує правильно підібраний одяг. Принцип простий: чим більша частина тіла прикрита одягом, тим менша ймовірність отримати укус.
  9. Пам’ятайте, що сонячне проміння корисне лише зранку, а занадто спекотного дня краще не виходити з дому без крайньої потреби або принаймні захистити голову хусткою, капелюхом та мати із собою питну воду. Відпочиваючи на узбережжі, не засинайте під пекучим сонцем, адже можна отримати сонячний удар та значні опіки.
  10.  Купатися слід лише у спеціально визначених та обладнаних для цього місцях, де перевірене дно, а вода відповідає санітарним нормам та встановлено рятувальний пост і обов’язково під наглядом батьків, вчителів або вихователів. В жодному разі не можна йти на відпочинок до водойми самостійно, без дорослих. Під час купання не можна лякати один одного, хапати за кінцівки, штовхатися, пірнати, запливати на глибину, жартома кликати на допомогу.

Дотримуйтеся цих простих правил безпеки,  та нехай ваш літній відпочинок подарує вам заряд бадьорості та здоров’я!

ditu22.jpg

 

У ДСНС України у Закарпатській області


14 червня 2019, 12:15
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Ужгородські патрульні допомогли зляканій тварині повернутися до лісу

Жіночі туфлі - як підібрати ідеальний варіант на підборах

Міністерство освіти рекомендує перевести учнів старшої та середньої школи на дистанційку

МОЗ проведе аудит лікарень, які «не можуть» платити ринкові зарплати медикам

В Україні принаймні одне щеплення від COVID-19 отримали 49% дорослого населення

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено