Рубрика: Суспільство

31 травня

На Тячівщині відходи виробництва туалетного паперу скидають в потічок (фото, відео)

foto

Фабрика вже понад рік працює на землях садівництва без зміни цільового призначення, а екологам області нічого не відомо про склад відходів виробництва.

В Ганичах Тячівського району на земельній ділянці з цільовим призначенням «Для індивідуального садівництва» вже понад рік функціонує завод по виготовленню туалетного паперу, пише Голос Карпат

Земельна ділянка площею 0,12 га знаходиться по вулиці Молодіжна і так само, як і фабрика, належить мешканцю Ганичів Івану Дикуну.

Підприємець пояснює, що саме зараз займається виготовленням документів про зміну цільового призначення землі:

«Розумієте, у нас така держава, що спочатку треба бути впевненим що бізнес піде, а вже потім робити документи. Зараз ми цим і займаємось».

Але найбільшого занепокоєння у селян викликають відходи виробництва, які скидають прямо в потічок неподалік фабрики або ж вивозять в урочище Заросляк і складують за адресою вулиця Народна, 267/б.

«Ми не знаємо, шкідливі ті відходи чи ні. Їх скидають біля потічка, вони потрапляють у воду і розносяться селом. Ми боїмося за своє здоров’я.

В сільській раді спираються на протокол проведення аналізів, який ніхто не бачив. А словам ми вже не віримо», - пояснює занепокоєння селян мешканець Ганичів.

 

 

Ні в Департаменті екології області, ні в Держекоінспекції Закарпаття про фабрику з виробництва туалетного паперу, а також про відходи виробництва і їх склад нічого не відомо.

«Держекоінспекцією області в урочищі Заросляк на території села Ганичі Тячівського району будь-які проби відходів не відбиралися і інструментально-лабораторні дослідження не проводилися», - значиться у відповіді на запит.

Власник фабрики запевняє, що відходи виробництва зовсім не шкідливі, а всі підтверджуючі це документи передані у сільську раду Ганичів.

«У нас є протокол дослідження відходів, який ми передали в сільську раду. Висновок свідчить, що відходи зовсім не шкідливі, тому ми можемо їх складувати на відведеній для цього ділянці», - пояснює Іван Дикун.

В свою чергу сільський голова Анатолій Фіцай теж говорить про нешкідливість відходів фабрики, проте підтверджуючі документи на запит надавати не поспішає:

«Оскільки вже від вас надійшов запит, то ми спочатку мусимо перевірити той протокол, який надав нам власник. Тому ми звернулися до виконавців у Дрогобич. Як тільки ми отримаємо від них відповідь, то відмовімо вам».

За три тижні копію протоколу в сільраді так і не надали.

Щодо того, чому земельна ділянка на якій розташована фабрика більше року використовується не за цільовим призначенням, посадовець запевняє: документи скоро будуть готові.

«То не лише у нас така проблема – всюди так. Люди щось хочуть робити, але не встигають з документами. Прийде час і вони будуть, - запевняє Анатолій Фіцай.

«Проблема в деяких активістах. Ці люди нічого не роблять ні для села, ні для кого, а лише ходять і таким займаються як би комусь і чимось накапостити», - переконаний чиновник.


31 травня 2019, 14:26
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


За минулу добу на Закарпатті від COVID-19 щепили 3 225 осіб

За минулу добу від COVID-19 щепили понад 143 тисяч українців

Змінено умови роботи шкіл після виходу із "зеленої" зони

Україна посилює правила в'їзду

Прокуратура запобігла ліквідації двох дитячих шкіл мистецтв на Ужгородщині

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено