Рубрика: Суспільство

31 травня

На Тячівщині відходи виробництва туалетного паперу скидають в потічок (фото, відео)

foto

Фабрика вже понад рік працює на землях садівництва без зміни цільового призначення, а екологам області нічого не відомо про склад відходів виробництва.

В Ганичах Тячівського району на земельній ділянці з цільовим призначенням «Для індивідуального садівництва» вже понад рік функціонує завод по виготовленню туалетного паперу, пише Голос Карпат

Земельна ділянка площею 0,12 га знаходиться по вулиці Молодіжна і так само, як і фабрика, належить мешканцю Ганичів Івану Дикуну.

Підприємець пояснює, що саме зараз займається виготовленням документів про зміну цільового призначення землі:

«Розумієте, у нас така держава, що спочатку треба бути впевненим що бізнес піде, а вже потім робити документи. Зараз ми цим і займаємось».

Але найбільшого занепокоєння у селян викликають відходи виробництва, які скидають прямо в потічок неподалік фабрики або ж вивозять в урочище Заросляк і складують за адресою вулиця Народна, 267/б.

«Ми не знаємо, шкідливі ті відходи чи ні. Їх скидають біля потічка, вони потрапляють у воду і розносяться селом. Ми боїмося за своє здоров’я.

В сільській раді спираються на протокол проведення аналізів, який ніхто не бачив. А словам ми вже не віримо», - пояснює занепокоєння селян мешканець Ганичів.

 

 

Ні в Департаменті екології області, ні в Держекоінспекції Закарпаття про фабрику з виробництва туалетного паперу, а також про відходи виробництва і їх склад нічого не відомо.

«Держекоінспекцією області в урочищі Заросляк на території села Ганичі Тячівського району будь-які проби відходів не відбиралися і інструментально-лабораторні дослідження не проводилися», - значиться у відповіді на запит.

Власник фабрики запевняє, що відходи виробництва зовсім не шкідливі, а всі підтверджуючі це документи передані у сільську раду Ганичів.

«У нас є протокол дослідження відходів, який ми передали в сільську раду. Висновок свідчить, що відходи зовсім не шкідливі, тому ми можемо їх складувати на відведеній для цього ділянці», - пояснює Іван Дикун.

В свою чергу сільський голова Анатолій Фіцай теж говорить про нешкідливість відходів фабрики, проте підтверджуючі документи на запит надавати не поспішає:

«Оскільки вже від вас надійшов запит, то ми спочатку мусимо перевірити той протокол, який надав нам власник. Тому ми звернулися до виконавців у Дрогобич. Як тільки ми отримаємо від них відповідь, то відмовімо вам».

За три тижні копію протоколу в сільраді так і не надали.

Щодо того, чому земельна ділянка на якій розташована фабрика більше року використовується не за цільовим призначенням, посадовець запевняє: документи скоро будуть готові.

«То не лише у нас така проблема – всюди так. Люди щось хочуть робити, але не встигають з документами. Прийде час і вони будуть, - запевняє Анатолій Фіцай.

«Проблема в деяких активістах. Ці люди нічого не роблять ні для села, ні для кого, а лише ходять і таким займаються як би комусь і чимось накапостити», - переконаний чиновник.


31 травня 2019, 14:26
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


В Україні оновили поділ на карантинні зони

Прокат автомобиля в Киеве: варианты аренды, их преимущества и существенные моменты

Повз Землю рекордно близько пролетить астероїд

Аккумулятор для охранной сигнализации – бесперебойное питание для системы защиты

Есть проблемы со спиной - тогда задумайся о смене ложе для сна

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину