Рубрика: Культура

29 травня

У селі-музеїв Колочаві зводять центр культури Карпат

foto

Село Колочава, яке прославилося десятком музеїв та активним розвитком туризму, тепер подає приклад у залученні грантів для розвитку сільської громади.

 

У селі-музеїв Колочаві зводять центр культури Карпат

 

Село Колочава, яке прославилося десятком музеїв та активним розвитком туризму, тепер подає приклад у залученні грантів для розвитку сільської громади. Цієї весни тут активно почали будувати грандіозний і за розмірами, і за значенням культурно-мистецький центр в рамках проекту «Світ карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат» . Будівництво здійснюється за підтримки Європейського Союзу в рамках програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь –Україна 2014-2020. Мета проекту – збереження культурної та історичної спадщини Карпат – традицій, ремесел, звичаїв, музики, архітектури.

 

В результаті реалізації транскордонного проекту буде створено польсько-український карпатський центр культурної спадщини «Розета», який складатиметься з 4 окремих центрів. Діяльність центрів буде спрямована на популяризацію спадщини Карпат, розробку спільної політики щодо управління та промоції історичною і культурною спадщиною на регіональному та місцевому рівнях, робота з жителями місцевих громад задля покращення знань у відповідній галузі, розробка базових моделей для залучення місцевих громад до управління культурними ресурсами, розробка інтегрованого інструменту для транскордонної співпраці та спільної кампанії з популяризації культурних цінностей регіонів. У Польщі такий центр буде розташовуватися в селі Бистре (гміна Балігруд, Ліський повіт, Підкарпатське воєводство), в Україні – у Колочаві (Закарпаття), Косові (Івано-Франківщина) та Уричі (Львівщина).

 

За словами голови представництва в Закарпатській області «Єврорегіон - Карпати Україна» Василя Худинця, культурно-мистецький центр буде побудовано біля Колочавської загально-освтіньої школи №1. Реалізатор проекту - Колочавська сільська рада. В рамках проекту передбачено спорудження та обладнання будівлі амфітеатру та конференц-залу.

 

«Це буде крита будівля амфітеатру в карпатському стилі - з каменю та дерева, - розповідає Василь Худинець. – Споруду доповнюватиме сцена, яку можна використовувати з двох сторін, залежно від кількості глядачів. Будівля амфітеатру також включатиме адміністративне приміщення та конференц-зал на 100 осіб. Вони при потребі можуть бути використані як виставковий зал. В селі Колочава регулярно проводяться різні культурно-мистецькі заходи, тож потреба в будівництві такого місця для їх проведення назріла вже давно».

 

Василь Іванович також розповів, що в рамках проекту будуть також проведені фестивалі, тренінги, майстер-класи тощо. Тренінги будуть спрямовані на залучення і посилення компетенцій місцевих громад у збереженні та розвитку культурної спадщини. А також будуть проведені тренінги, на яких навчатимуть використовувати потенціал природи для промоції регіону, принципів організації заходів, особливо масових, на природоохоронних територіях.

 

Фестивалі та майстер-класи будуть відкритими для усіх зацікавлених сторін – місцевих мешканців, туристів тощо, адже їх мета - популяризація культурної спадщини прикордоння.

 

«Будівництво культурно-мистецького центру в Колочаві дасть серйозний поштовх для розвитку туризму в селі, – говорить голова Колочавської сільської ради Юрій Кливець. – Адже наявність амфітеатру та конференц-залу забезпечить розвиток фестивального та конфренц-туризму. А означатиме, що сільські садиби завжди матимуть клієнтів, з’являться нові робочі місця, а колочавці можливість заробляти вдома».

Синевир


29 травня 2019, 14:19
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Побачило світ видання «Жіночі прикраси з бісеру на Закарпатті»

Закарпатський режисер Михайло Фіщенко поставив грузинську комедію в Києві

В Ужгороді вп’яте вручатимуть премію імені Петра Скунця

На Закарпатті стартує ІV Всеукраїнський конкурс малої прози імені Івана Чендея

Новий туристичний маршрут у Карпатах: Як пройти "Шлях гуні" за 9 годин

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено