Рубрика: Суспільство

27 травня

Ужгородка Любов Павлишин перемогла у Міжнародному конкурсі перекладачів (фото)

foto

23 травня у Києві в Посольстві Чеської Республіки в Україні відбулося урочисте нагородження переможців Міжнародного перекладацького конкурсу ім. Сузанни Рот-2019.

Конкурс, що вже вп’яте проводиться мережею Чеських центрів та Чеським літературним центром в Празі та Брно, має на меті підтримку закордонних перекладачів та богемістів віком до 40 років, а також популяризацію чеської літератури за кордоном. Його названо на честь Сузанни Рот (1950-1997) – відомої швейцарської славістки, перекладачки творів чеських літераторів .

Цього року конкурсанти змагалися у перекладі кількох розділів із дебютного роману молодої чеської письменниці Анни Ціми «Probudím se na Šibuji», що вийшов минулоріч у празькому видавництві «Paseka». Конкуренція була досить великою: між собою змагалися 37 перекладачів з усієї України. Тим більше приємно, що кращим перекладом конкурсна комісія визнала роботу учасниці з Ужгорода Любові Павлишин. Диплом за перше місце переможниці вручив особисто Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Києві Радек Матула. У якості ж головної нагороди Любов отримала право на безкоштовну участь у міжнародному семінарі богемістів, який у липні 2019 року проходитиме у Празі та Усті-над-Лабем.

Любов Павлишин – молода науковиця, кандидат історичних наук. Також у рідному краї її знають, як авторку художнього проекту «Квіти-грації», активну учасницю обласних мистецьких виставок. Як перекладач, дівчина плідно співпрацює з Закарпатським театром ім. братів Шерегіїв. Їй, зокрема, належить переклад п’єси Р. Куні «Він, вона, вікно, покійник» («№ 13»), яка цього сезону з успіхом йде на великій сцені театру. А «малу сцену» невдовзі чекає прем’єра за твором сучасного білоруського драматурга. Її переклад та художню адаптацію теж здійснила наша переможниця.

Фото зі сторінок Любові Павлишин та Посольства Чеської республіки в Україні у мережі facebook 

 

Ужгородка Любов Павлишин перемогла у Міжнародному конкурсі перекладачів (ФОТО) (60934169_2309244599113787_7104778009629949952_n)

 

Ужгородка Любов Павлишин перемогла у Міжнародному конкурсі перекладачів (ФОТО) (ART_8618)


27 травня 2019, 10:31
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Наступного тижня ужгородські старшокласники навчатимуться дистанційно

Закарпатські патрульні виявили водіїв із підробленими документами

Закарпатські прикордонники зірвали дві нічні оборудки пачкарів

До завершення реєстрації на ЗНО залишилось три дні

Словаччина на тлі COVID-пандемії запроваджує комендантську годину

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину