Рубрика: Суспільство

27 травня

Ужгородка Любов Павлишин перемогла у Міжнародному конкурсі перекладачів (фото)

foto

23 травня у Києві в Посольстві Чеської Республіки в Україні відбулося урочисте нагородження переможців Міжнародного перекладацького конкурсу ім. Сузанни Рот-2019.

Конкурс, що вже вп’яте проводиться мережею Чеських центрів та Чеським літературним центром в Празі та Брно, має на меті підтримку закордонних перекладачів та богемістів віком до 40 років, а також популяризацію чеської літератури за кордоном. Його названо на честь Сузанни Рот (1950-1997) – відомої швейцарської славістки, перекладачки творів чеських літераторів .

Цього року конкурсанти змагалися у перекладі кількох розділів із дебютного роману молодої чеської письменниці Анни Ціми «Probudím se na Šibuji», що вийшов минулоріч у празькому видавництві «Paseka». Конкуренція була досить великою: між собою змагалися 37 перекладачів з усієї України. Тим більше приємно, що кращим перекладом конкурсна комісія визнала роботу учасниці з Ужгорода Любові Павлишин. Диплом за перше місце переможниці вручив особисто Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Києві Радек Матула. У якості ж головної нагороди Любов отримала право на безкоштовну участь у міжнародному семінарі богемістів, який у липні 2019 року проходитиме у Празі та Усті-над-Лабем.

Любов Павлишин – молода науковиця, кандидат історичних наук. Також у рідному краї її знають, як авторку художнього проекту «Квіти-грації», активну учасницю обласних мистецьких виставок. Як перекладач, дівчина плідно співпрацює з Закарпатським театром ім. братів Шерегіїв. Їй, зокрема, належить переклад п’єси Р. Куні «Він, вона, вікно, покійник» («№ 13»), яка цього сезону з успіхом йде на великій сцені театру. А «малу сцену» невдовзі чекає прем’єра за твором сучасного білоруського драматурга. Її переклад та художню адаптацію теж здійснила наша переможниця.

Фото зі сторінок Любові Павлишин та Посольства Чеської республіки в Україні у мережі facebook 

 

Ужгородка Любов Павлишин перемогла у Міжнародному конкурсі перекладачів (ФОТО) (60934169_2309244599113787_7104778009629949952_n)

 

Ужгородка Любов Павлишин перемогла у Міжнародному конкурсі перекладачів (ФОТО) (ART_8618)


27 травня 2019, 10:31
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Агентство ЄС починає вивчати дані щодо ще однієї потенційної вакцини від COVID-19

Україна через штам Омікрон обмежила в'їзд із восьми країн Африки

Названо кількість українців, які виїхали в 2021 році на заробітки за кордон

У жовтні середня заробітна плата на Закарпатті становила 12058 гривень

Понад третина населення світу ніколи не користувалася Інтернетом – ООН

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено