Рубрика: Суспільство

18 травня

Міжнародний день музею у поліції Закарпаття (фото)

foto

До відомчого музею на екскурсію завітали школярі. Діткам продемонстрували багату експозицію та розповіли про історію музею

«Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той сам не годен пошани». 

Максим Рильський 

Щорічно, починаючи з 1977 року, 18 травня у світі проходить Міжнародний день музеїв.

Сьогодні до музеїв краю організовано ряд екскурсій. Винятком не стала і скарбниця поліції Закарпаття. Сьогодні тут, як і у всіх музеях світу, – День відкритих дверей. 

До відомчого музею історії органів внутрішніх справ Головного управління Нацполіції в Закарпатській області завітали школярі, серед яких і учні початкових класів. 

Про експонати та їх історію дітям розповіли директор музею Іван Пранничук та начальник сектору ювенальної поліції Закарпаття Андрій Курта. Разом з відвідувачами вони оглянули експозицію та згадали найбільш визначні події з життя закарпатських правоохоронців. Особливу увагу дітлахів привернув куточок АТО, створений співробітниками відділу комунікації у 2015 році, а також стенд до 30-річчя з Дня виведення військ з Афганістану, на якому зображені учасники бойових дій, які пізніше стали співробітниками ОВС на Закарпатті. Зараз же вони удостоєні почесного звання ветеранів правоохоронних органів.  Крім того, до експозиції музею входять і цьогоріч видані збірники літератури та стенди з світлинами, присвячені 100 річниці з нагоди утворення підрозділів карного розшуку в Україні, що відзначалася цьогоріч у квітні. 

Але найбільше враження, яке виноситься звідсіль - це почуття єдності минулого, сучасного й майбутнього: в музеї не розподіляють історію на періоди. Запропоновані експонати розповідають про становлення служби правопорядку в Закарпатті з моменту його заснування. Одним словом, музей має досить таки широку експозицію. Бодай одного разу його варто відвідати.

Діти залюбки оглянули експозиції музею та пофотографувалися тут, а у майбутньому пообіцяли дотримуватися законодавства та бути слухняними. Дехто навіть висловив бажання у майбутньому стати поліцейськими, аби продовжити благородну місію із захисту прав та свобод громадян та забезпечення правопорядку на вулицях рідних міст.

Відділ комунікації поліції Закарпатської області


18 травня 2019, 12:05
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Бустерні дози Pfizer та Moderna дають найкращий захист з усіх вакцин

За 11 місяців 2020 року закарпатські митники зафіксували понад дві тисячі порушень на кордоні

У НАН назвали кількість українців до кінця століття

В області виконали понад 500 тисяч щеплень від COVID-19

На Закарпатті 916 осіб з інвалідністю скористались послугами служби зайнятості з початку року

їїїїїїїї...

Правоохоронець
18 травня 2019, 16:44

Прикро навіть згадувати, що музей історії колишньої міліції Закарпаття, був повністю знищений, завдячуючи нинішньому очільнику Національної поліції України Сергію Князєву, коли він очолював управління внутрішніх справ області. Більшість експонатів опинилися на смітнику та були знищені, а цінні, зникли невідомо куди. Лише завдячуючи кропіткій і наполегливій роботі нинішнього директора музею Івана Олексійовича Праннічука, діяльність музею відновлено, експонати до нього поповнені і він став одним із найкращих культурно-освітницьких центрів Закарпаття. Не секрет, що на бойових і трудових традиціях старшого покоління, у молоді виховується патріотизм та любов до рідної Вітчизни й закарпатського краю. Ганьба повинна бути таким керівникам, як Сергій Князєв. Честь і шана Івану Праннічуку. Молодець! Так тримати й надалі!

Читач
18 травня 2019, 16:57

Вірно висловився правоохоронець, але чомусь він забув вказати важливу роль начальника ГУНП в Закарпатській області Стефанишина Р.І., який також приділяє значну увагу роботі музею органів внутрішніх справ області, організовує в ньому різного роду просвітницькі заходи. До 100-річчя карного розшуку України, дякуючи безпосередньо Роману Ігоровичу, в фойє музею зроблено відповідний ремонт і він набув європейського обличчя. Велике спасибі і йому за такі безкорисливі вчинки.

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено