Рубрика: Суспільство

17 травня

Більшість європейців прогнозують занепад ЄС впродовж 20 років

foto

Більше половини європейців вважають, що ЄС занепаде впродовж 20 років.

У Франції, Німеччині, Бельгії, Італії, Нідерландах, Австрії, Словаччині, Румунії, Греції, Чехії та Польщі більшість опитаних вважають, що розпад ЄС є «реальною можливістю» протягом наступних 10-20 років, – пише «ZIK» з посиланням на «Guardian».

Ці цифри особливо гострі у Франції, де партія президента Еммануеля Макрона «Вперед, республіко» відстає від Національного фронту Марін Ле Пен в опитуваннях громадської думки.

Згідно з даними дослідження, проведеного на замовлення Європейської Ради з міжнародних відносин, 58% французів вважають, що ЄС розвалиться протягом 20 років. Цей показник цифра поступається лише Словаччині – 66%.

З 14 країн, опитаних YouGov, лише у Швеції (44%), Данії (41%) та Іспанії (40%) частка тих, хто прогнозував розпад ЄС, становив нижче за половину.

Через 70 років після створення Європейської спільноти з вугілля та сталі, що об’єднала Францію, Німеччину, Італію, Бельгію, Нідерланди та Люксембург у пакті, спрямованому на запобігання подальшій війні, троє з десяти опитаних країн сказали, що конфлікт між країнами ЄС – це реальна загроза.

У Франції та Польщі третина виборців заявили про те, що існує висока ймовірність війни.

Такі настрої були особливо сильними серед людей, які планують утриматись або проголосувати за екстремістів наступного тижня на виборах до Європейського парламенту. Близько половини (46%) прихильників Національного фронту та 41% прихильників «Альтернативи для Німеччини» дотримувалися цієї думки.

Європейці також занепокоєні нестабільним процвітанням. Дослідження показало, що лише третина німців та чверть італійців та французів наприкінці місяця зазвичай мають гроші на дискреційні витрати.

Результати відображають поширене занепокоєння з приводу виборів наступного тижня, що значною мірою спричинено попередженнями європейських лідерів та появою популістських урядів у ряді країн-членів.

Очікується, що екстремістські партії, такі як Національний фронт та Альтернатива для Німеччини, здобудуть чимало місць у Європейському парламенті, що значно підвищить ризик його паралічу.

По всій Європі три чверті виборців вважають, що політика порушена або на національному, або на європейському, або на обох рівнях. У Франції лише 15% вважають, що політична система працює добре.

Дослідження показало, що майже 92% виборців вважають, що, у разі розпаду ЄС, вони втратять свої позиції.

Громадяни побоюються втратити єдність у сфері безпеки та оборони та цінують свою приналежність до блоку, який може протистояти США та Китаю, на тлі зростаючої економічної невизначеності та нелегкої ситуації у сфері трансатлантичних відносин.


17 травня 2019, 14:14
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Агентство ЄС починає вивчати дані щодо ще однієї потенційної вакцини від COVID-19

Україна через штам Омікрон обмежила в'їзд із восьми країн Африки

Названо кількість українців, які виїхали в 2021 році на заробітки за кордон

У жовтні середня заробітна плата на Закарпатті становила 12058 гривень

Понад третина населення світу ніколи не користувалася Інтернетом – ООН

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено