Рубрика: Політика

13 травня

Що відбувається в ПЦУ? Філарет допустив церковний розкол

foto

Почесний патріарх запевнив, що Українська православна церква Київського патріархату досі існує.

Почесний патріарх УПЦ КП Філарет допустив розкол у православній церкві і стверджує, що уповноважений скликати собор. Про це він заявив у коментарі ТСН, який був оприлюднений у сюжеті 12 травня, пише Кореспондент.

Філарет зазначив, що предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній украй рідко з ним спілкується. За його словами, після створення ПЦУ таке спілкування відбулося не більше п'яти разів.
"Хіба це спілкування? Коли кожен день потрібно управляти церквою. Тому спілкування немає. Через те, що немає спілкування - а воно повинно бути, - церква розділилася. Тому зараз моє завдання, як патріарха, зберегти Київський патріархат, зберегти українську церкву", - вказав він.
Філарет стверджує, що, як і предстоятель ПЦУ, може скликати собор. Також він запевнив, що Українська православна церква Київського патріархату досі існує.
"Він (Київський патріархат - ред.) є. Його не потрібно повертати. Він існує. Є патріарх? Коль є патріарх, значить, є і патріархат. Є Київська патріархія. Тому повертати патріархат не потрібно. Він є і повинен бути. <. ..> І буде патріархат. Причому не тільки буде невизнаним. Прийде час, коли буде визнано", - уточнив священнослужитель.
На питання, чи допускає він поділ ПЦУ, почесний патріарх заявив: "Допускаю. Але ми створимо єдину церкву".
Раніше предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній визнав, що з моменту утворення помісної церкви існує конфлікт із патріархом Філаретом, який хоче відновити УПЦ КП.
На думку глави ПЦУ, повернення Української православної церкви у структуру Київського патріархату означатиме втрату Томосу і всіх досягнень церковної незалежності.
 
Нагадаємо, 15 грудня 2018 року в Києві пройшов Об'єднавчий собор, на якому була створена помісна Православна церква України.
Її головою став митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній (Думенко).
Вселенський патріарх Варфоломій 6 січня 2019 року офіційно вручив предстоятелю ПЦУ підписаний Томос для Православної церкви України.

 


13 травня 2019, 8:52
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Заборгованість із виплати заробітної плати у Закарпатській області становить понад 6,5 мільйонів гривень

Привлекательные бонусы и важные преимущества казино онлайн на деньги

Індієць за допомогою GPS-навігатором мав намір дістатися ЄС

На території Долини нарцисів облаштовують гідроспоруди

США вводять нові санкції проти "Північного потоку-2"

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено