Рубрика: Суспільство

12 травня

Архітектори запропонували проект Нотр-Дама зі скляним дахом

foto

Дах і шпиль для собору пропонується виготовити зі скла, дуба і вуглецевого волокна

Французьке архітектурне бюро Vincent Callebaut Architectures представило проект реставрації собору Нотр-Дам, який був частково пошкоджений унаслідок пожежі. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на офіційний сайт архітектурного бюро.

Зокрема, бельгійський архітектор і автор ідеї Вінсент Келльбо назвав свій проект Palingenesis, що в перекладі з грецької мови означає "відродження".

Архітектори запропонували виготовити дах і шпиль для собору зі скла, дуба і вуглецевого волокна. За задумом фахівців, покрівля має виробляти електрику та тепло. Крім того, пропонується налагодити пасивну вентиляцію будівлі.

Проект також передбачає створення саду для "споглядання і медитації", який послужить розміщенням громадської міської ферми. Тут, за задумом фахівців, одна людина зможе виростити до 25 кг фруктів і овочів на кв. метр в рік, завдяки чому сумарний урожай складе 21 т в рік. Вирощені фрукти і овочі архітектори запропонували роздавати безкоштовно.

Читай також: На відновлення Нотр-Даму можуть піти десятиліття

"Нова архітектура шпиля, як плащаниця, піднята з наріжного каменя, що символізує відродження, а також таємницю собору і воскресіння Христа. І під саваном з'являються життя і оновлення. Нотр-Дам знову засліпить світ, посилюючи духовне послання і прагнення", - розповів Вінсент Келльбо.

Також на шпилі пропонується встановити мідного півня, який раніше вінчав собор та вцілів після пожежі.

Візначимо, собор Нотр-Дам де Парі практично врятували від руйнування. Всі нестабільні частини собору, в тому числі декоративні елементи фасадів західної і північної частин і південну вежу, стабілізували.


12 травня 2019, 17:47
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Бустерні дози Pfizer та Moderna дають найкращий захист з усіх вакцин

За 11 місяців 2020 року закарпатські митники зафіксували понад дві тисячі порушень на кордоні

У НАН назвали кількість українців до кінця століття

В області виконали понад 500 тисяч щеплень від COVID-19

На Закарпатті 916 осіб з інвалідністю скористались послугами служби зайнятості з початку року

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено