Рубрика: Суспільство

10 травня

Вініл - мода минулого чи сучасності?

foto

З моменту появи музики в житті людини, засоби її запису, зберігання та передачі постійно розвивались. Якщо раніше музичні композиції можна було прослухати лише наживо, то вченні вигадали спосіб записувати ці звуки на спеціальні плівки та відтворювати їх.

Розвиток техніки для відтворення музичних творів пройшов довгий на цікавий шлях до сучасності. Сьогодні звантажити пісню і зберегти ії на телефоні є досить стандартною функцією. Але ще століття тому про такі можливості люди і не мріяли. Тоді вперше з'явились диски, котрі прокручували в грамофоні і він відтворював записані на них звуки. З середи 20-го сторіччя в моду увійшли вінілові пластинки. Вони створили золоту епоху в музичному світі. Тоді, придбати платівку з записами пісень улюбленої групи значило щось набагато більше, ніж просто придбання диска з музикою. Кожен вініловий диск вдома ставав колекційним і особливим. Тоді не треба було тисячі різних пісень, достатньо було тих 2-х десятків записів на дисках, котрі можна переслухувати вічно. Справжні фанати вінілу не визнають сучасних методів звукозапису і вважають, що справжній звук "з душею" можна почути тільки на вінілі. Виробництво таких дисків сьогодні майже зникло, але купити колекційні видання всеодно можливо. Сьогодні купити вінілові платівки в Україні можна на сайті vinyl.com.ua.

Чи є попит на вінілові диски сьогодні?

Так, можна сказати, що такий спосіб відтворення музики, як використання платівок, уже давно не є актуальним. Але їх і досі активно купують. Чому? Є декілька основних причин, чому на вініл попит залишився і сьогодні:

1. Такі пластинки скуповують колекціонери.

2. Їх купують фанати "живої" музики, в не запису.

3. Вони є чудовим елементом декору.

Оскільки в моду повертається стиль 60-их років з елементами сучасності, то для оформлення приміщення часто використовують саме вінілові диски. З них виробляють різноманітні елементи декору, а також просто вивішують на стіни у рамках колекційні видання.

Справжні меломани цінують "справжню" музику. Так, вони мають тисячі аудіозаписів у своїх телефонах та комп'ютерах, але при цьому, ніколи не відмовляться прослухати улюблену пісню на платівці. Кажуть, що такий запис здатен передати справжні емоції, покладенні в основу пісні. Будь-які невиправлені фальшиві ноти на записі додають йому незвичного шарму.

Для колекціонерів і істориків - старі вінілові диски, це один з чудових засобів закарбувати історію 20- го сторіччя в пам'яті через музичне мистецтво.


10 травня 2019, 13:51
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Цього тижня Закарпаття отримає вакцину для профілактики коронавірусу Sinovaс

Прикордонники виявили 15 ящиків сигарет у каналі "Ботар"

Віктор Ляшко розповів кого щепитимуть вакцинами Pfizer та Coronavac

В Ужгороді відновлюється очне навчання для всіх школярів

Із неділі Закарпаття перебуватиме у "жовтій" зоні

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено