Рубрика: Суспільство

09 травня

В Ужгородській міській бібліотеці пройшла патріотична година «Закарпаття у Другій світовій війні: крізь горнило репресій»

foto

8 травня – День пам’яті та примирення

Сумна і важлива дата, яка має нагадати всім нам про необхідність збереження миру на планеті та недопустимість війни. На честь цього визначного дня в Ужгородській центральній міській бібліотеці пройшла патріотична година «Закарпаття у Другій світовій війні : крізь горнило репресій». Захід був організований Ужгородським торговельно-економічним коледжем КНТЕУ  разом з Ужгородською центральною міською бібліотекою.

     Викладач  історії  Вікторія Павлик розповіла про угорські репресії проти патріотів Закарпаття, про Ковнерівський процес, продемонструвавши  фільм «Незвідане Закарпаття. 5-ть держав на теренах Закарпаття», про тих героїв, які пройшли табори та вижили.

       Студенти  зачитали уривки зі спогадів Маргарети Боботи, Карла Лутигу та ін.

     Викладач історії Вікторія Павлик розповіла про Голокост та Параїмос (знущання над ромами)  та про радянську репресивну політику.

    Студенти завершили захід віршем А. Патрус-Карпатського «Балада про гуцула».

     В читальному залі була оформлена книжкова виставка : «Закарпаття у Другій світовій війні : крізь горнило репресій». Видання , представлені на ній,  висвітлюють причини виникнення Другої світової війни,  відтворюють широку панораму подій від початку війни в 1939 році до капітуляції нацистської Німеччини.

 

Інформацію підготувала :

бібліотекар І кат.Ужгородської ЦМБ

Андріана Гузак

 

 


09 травня 2019, 12:04
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїнСхожі новини


Навчання одного школяра в Україні коштує у середньому 23 тисячі гривень

Ходунки инвалидные: виды и особенности выбора

Середня заробітна плата у травні на Закарпатті становила 9160 гривень

На Закарпатті поблизу кордону виявили сигарети та гумовий човен

Заощадження українців скоротилися на 61 мільярд

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину