Рубрика: Суспільство

08 травня

Співпраця влади і суспільства в дії: на засіданні комісії громадської ради обговорено і схвалено звіт начальника служби у справах дітей Закарпатської ОДА

foto

Пріоритетним завданням служби залишається мотивування громадян України до усиновлення

Новосформована Громадська рада при Закарпатській обласній державній адміністрації приступила до виконання своїх повноважень з новим диханням, яке надала їй нещодавно прийнята Кабінетом міністрів України від 24 квітня 2019 р. № 353 постанова «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996», якою затверджено нову редакцію Типового положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади і т.д. Згідно з документом забезпечується посилення експертних повноважень громадських рад шляхом визначення відповідних завдань і функцій, а також встановлення фахових критеріїв до інституцій громадянського суспільства та делегованих ними представників. Зміст урядової постанови покликаний підвищити ефективність роботи громадських рад, здатних на належному рівні брати участь у формуванні та реалізації державної політики. Крім того, з боку уряду передбачено посилення комунікації з головами громадських рад шляхом залучення до цієї комунікації державних секретарів міністерств.
Відповідно, 2 травня відбулося робоче засідання комісії Громадської ради з питань сприяння розвитку громадянського суспільства, на якому, крім обговорення орієнтованих напрямів роботи, було заслухано публічне представлення начальником служби у справах дітей облдержадміністрації Світланою Якімеліною звіту про виконання паспорту бюджетної програми «Заклади і заходи з питань дітей та їх соціального захисту». Зокрема, доповідач зауважила, що на реалізацію заходів Регіональної програми забезпечення права дитини на виховання у сімейному оточенні на 2018 – 2025 роки у 2018 році з обласного бюджету виділено 205 тис. грн., з яких використано 181,1 тис. грн. Заходами програми охоплено 2281 дитина, що становить 75% від усіх дітей, що перебувають на обліку у службах у справах дітей області, проведено 15 семінарів-навчань за різними напрямками роботи, придбано 515 новорічних подарунків, видано методичні рекомендації по роботі з дітьми, які зазнали жорстокого поводження, буклети «12 кроків до усиновлення» та настільні календарі тощо.
Разом з тим, реалізація заходів програми дала змогу збільшити відсоток охоплення дітей сімейними формами виховання з 85 відсотків у 2017 році до 86,1 – у 2018 році; у 2018 році відкрито 7 дитячих будинків сімейного типу, до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу влаштовано 32 дитини. Крім того, на функціонування у минулому році обласного притулку для дітей виділено 5 159 тис. грн., на капітальний ремонт фасаду житлового корпусу – 1000 тис. грн.; на функціонування Закарпатського центру соціально-психологічної реабілітації дітей – 3572,9 тис. грн.
Як наголосила Світлана Якімеліна, пріоритетним завданням залишається мотивування громадян України до усиновлення двох-трьох дітей – родинних груп братів та сестер. Через недостатню кількість соціальних фахівців проблемою залишається неналежне забезпечення родин, які опинилися у складних життєвих обставинах соціальним супроводом та якісними соціальними послугами.
Під час обговорення звіту голова комісії Маріан Токар ініціював проведення круглого столу-семінару з озвучених проблем із залученням усіх зацікавлених сторін. Даний захід запропоновано провести в рамках відзначення в області Міжнародного дня захисту дітей, що традиційно святкується 1 червня.
У свою чергу, голова Громадської ради Михайло Греньо подав пропозицію залучити до участі у семінарі не тільки представників влади, науки і громадськості, а й благодійників, підприємців, котрі у своїй практиці підтримують молоде покоління й не залишаються осторонь проблем розвитку дітей. За його переконанням Громадська рада спроможна посильно сприяти у вирішенні багатьох питань сьогодення.
Обговоривши і схваливши публічний звіт С. Якімеліної, учасники засідання прийняли рішення тісно співпрацювати з відповідними відомствами та комісіями Громадської ради, які в силу своєї компетенції можуть бути залучені до спільної роботи на благо наших дітей. На даний момент завершується розробка концепції ініційованого заходу, до участі в якому запрошуються всі бажаючі.

За інформацією голови комісії Маріана Токаря 

 


08 травня 2019, 10:09
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


За фінансової підтримки Словаччини в одній зі шкіл Ужгорода оновили комп’ютерний клас

Командувач військами США в Європі оцінив ймовірність вторгнення Росії в Україну

В Україну прибула партія вакцин Pfizer від COVAX

Ризик тромбозу від COVID-19 набагато вищий, ніж від AstraZeneca - вчені

На Закарпатті позапланово перевіряють готелі та пансіонати

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено