Рубрика: Фотофакт

04 травня

Неймовірні Карпати. Цвітіння крокусів у Ґорґанах (ФОТО)

foto

Ґорґа́ни — гірський масив, система гірських хребтів у зовнішній смузі скибових Українських Карпат. Розташований в Івано-Франківській та Закарпатській областях.

Географічне положення
Масив простягається на 80 км з північного заходу (від Вишківського (Торунського) перевалу (941 м) на південний схід (до Татарського (Яблуницького) перевалу), ширина становить близько 40 км. На заході долини Мізунки і Ріки відмежовують їх від Бескидів, а на сході долини Прутця й Прута — від Чорногори та Покутсько-Буковинських Карпат. Ландшафти Ґорґан характеризуються доволі своєрідною будовою: мають не дуже великі висоти (в середньому 1400—1500 м), однак зі значними перепадами.

Природоохоронні території
Південно-східну частину Ґорґан займає Карпатський природний національний парк, масиви гір Довбушанки та Полєнський займає Природний Заповідник «Ґорґани» (5 тис. га), масиви гір Попадя й Ґрофа охоплює Ландшафтний заказник «Ґрофа». Ці природно-заповідні території створені для збереження реліктової сосни кедрової європейської (Pinus cembra).

Офіційне відвідування природного заповідника «Ґорґани» з туристичною метою повністю заборонено. Дозволені туристичні маршрути відсутні. Оглянути природоохоронні об'єкти Ґорґан можна тільки з науковою метою за наявності дозволу керівництва заповідника та у обов'язковому супроводі працівника заповідника. На території заповідника існують науково-пізнавальні стежки для цих цілей загальною протяжністю 38,4 км.

Джерело: Українські Карпати


04 травня 2019, 16:23
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниВіктор ЛазорикСхожі новини


На Закарпатті пройшов третій чемпіонат України з катання на лаворах

У Реабілітаційному центрі бурих ведмедів лікували клишоногих (ФОТО)

У Колочаві з'явилося бджолине «село»

Пташине царство у центрі Колочави

У перший день літа Карпати вкриті снігом

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено