Рубрика: Фотофакт

04 травня

Неймовірні Карпати. Цвітіння крокусів у Ґорґанах (ФОТО)

foto

Ґорґа́ни — гірський масив, система гірських хребтів у зовнішній смузі скибових Українських Карпат. Розташований в Івано-Франківській та Закарпатській областях.

Географічне положення
Масив простягається на 80 км з північного заходу (від Вишківського (Торунського) перевалу (941 м) на південний схід (до Татарського (Яблуницького) перевалу), ширина становить близько 40 км. На заході долини Мізунки і Ріки відмежовують їх від Бескидів, а на сході долини Прутця й Прута — від Чорногори та Покутсько-Буковинських Карпат. Ландшафти Ґорґан характеризуються доволі своєрідною будовою: мають не дуже великі висоти (в середньому 1400—1500 м), однак зі значними перепадами.

Природоохоронні території
Південно-східну частину Ґорґан займає Карпатський природний національний парк, масиви гір Довбушанки та Полєнський займає Природний Заповідник «Ґорґани» (5 тис. га), масиви гір Попадя й Ґрофа охоплює Ландшафтний заказник «Ґрофа». Ці природно-заповідні території створені для збереження реліктової сосни кедрової європейської (Pinus cembra).

Офіційне відвідування природного заповідника «Ґорґани» з туристичною метою повністю заборонено. Дозволені туристичні маршрути відсутні. Оглянути природоохоронні об'єкти Ґорґан можна тільки з науковою метою за наявності дозволу керівництва заповідника та у обов'язковому супроводі працівника заповідника. На території заповідника існують науково-пізнавальні стежки для цих цілей загальною протяжністю 38,4 км.

Джерело: Українські Карпати


04 травня 2019, 16:23
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниВіктор ЛазорикСхожі новини


Неймовірні Карпати. Полонина Красна (ФОТО)

Неймовірні Карпати. Гуцульські Бескиди влітку (ФОТО)

Літній вечір на Полонині Красна.

Іршавчани збираючи гриби врятували дитинча косулі (ФОТО)

У Невицькому відбулася регата (ФОТО)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину