Рубрика: Політика

02 травня

Учасники Варшавського саміту підписали декларацію за рівність у ЄС

foto

Лідери 12 країн, які за останні 15 років приєдналися до ЄС, на саміті Together for Europe – High Level Summit у Варшаві ухвалили спільну декларацію.

“У цьому документі учасники зустрічі написали, що уряди всіх країн-членів ЄС мають брати участь у процесі прийняття рішень у євроспільноті на однакових засадах, у дусі лояльної співпраці та єдності”, - йдеться в повідомленні Польського Радіо.

Як зазначається, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив на прес-конференції, що декларація свідчить про згуртованість країн, котрі її підписали.

“У Варшавській декларації мовиться про роль спільного ринку, про важливу роль бюджету на наступну перспективу, але також про справи, пов’язані з безпекою. Ми наголошуємо на значенні НАТО, але також Східного партнерства у 10-ту річницю його існування, та подальшого розширення ЄС”, - цитує Моравецького Польське Радіо.
Очільник польського уряду, додав: країни, прийняті до ЄС після 2004 року, виступають проти подвійних стандартів, що трапляються в євроспільноті стосовно її учасників. Він також висловив сподівання, що декларація дозволить країнам краще озвучувати свої спільні інтереси, “одночасно збільшуючи конкурентність, силу і згуртованість усього ЄС”.

Як повідомляв Укрінформ, у Варшаві відбуваються урочистості, пов’язані з 15-річчям вступу до ЄС Польщі та ще дев’яти країн. Центральним пунктом стала зустріч глав урядів 12 країн, які приєдналися до європільноти в 2004 році та пізніше.


02 травня 2019, 13:36
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


4 нові випадки коронавірусної інфекції виявлено за минулу добу в Ужгороді

На в’їзді до села Ворочево на Перечинщині встановили пропускний пункт

У 341 ужгородця підтверджено COVID-19

На базі депутатської групи "За майбутнє" створено нову однойменну партію

В Заккарпатській області проживає 1 253 028 осіб - Держстат

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину