Рубрика: Політика

02 травня

Учасники Варшавського саміту підписали декларацію за рівність у ЄС

foto

Лідери 12 країн, які за останні 15 років приєдналися до ЄС, на саміті Together for Europe – High Level Summit у Варшаві ухвалили спільну декларацію.

“У цьому документі учасники зустрічі написали, що уряди всіх країн-членів ЄС мають брати участь у процесі прийняття рішень у євроспільноті на однакових засадах, у дусі лояльної співпраці та єдності”, - йдеться в повідомленні Польського Радіо.

Як зазначається, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив на прес-конференції, що декларація свідчить про згуртованість країн, котрі її підписали.

“У Варшавській декларації мовиться про роль спільного ринку, про важливу роль бюджету на наступну перспективу, але також про справи, пов’язані з безпекою. Ми наголошуємо на значенні НАТО, але також Східного партнерства у 10-ту річницю його існування, та подальшого розширення ЄС”, - цитує Моравецького Польське Радіо.
Очільник польського уряду, додав: країни, прийняті до ЄС після 2004 року, виступають проти подвійних стандартів, що трапляються в євроспільноті стосовно її учасників. Він також висловив сподівання, що декларація дозволить країнам краще озвучувати свої спільні інтереси, “одночасно збільшуючи конкурентність, силу і згуртованість усього ЄС”.

Як повідомляв Укрінформ, у Варшаві відбуваються урочистості, пов’язані з 15-річчям вступу до ЄС Польщі та ще дев’яти країн. Центральним пунктом стала зустріч глав урядів 12 країн, які приєдналися до європільноти в 2004 році та пізніше.


02 травня 2019, 13:36
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Прем’єр Британії попросив ЄС переглянути угоду про Brexit

Прем'єр Угорщини Орбан назвав єдність Європи "незавершеною"

Президент закликав Ізраїль визнати Голодомор геноцидом українського народу

Прогноз погоди на сьогодні

ЗМІ дізналися про продовольчу кризу в Британії при "жорсткому" Brexit

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину