Рубрика: Суспільство

02 травня

Вп’яте у словацькому місті Кошице відбулися «Дні України» (ФОТО)

foto

Із 25 по 30 квітня у Словаччині проходили п'яті, ювілейні, Дні України в Кошице, які були насичені мистецько-культурними заходами. Презентувати свою країну до Словаччини приїхали кілька сотень українців з різних областей нашої держави.

Відкривали захід мер Кошице Ярослав Полачек, уповноважений міста Кошице з питань розвитку транскордонної співпраці з Україною Едуард Бураш, Посол Словацької Республіки в Києві Марек Шафін, представник Міністерства закордонних справ та європейських питань Словацької Республіки Роберт Кірнаґ, ректор Технічного університету в Кошице Станіслав Кметь, повідомляє Ужгородська міська рада. 
Крім традиційних культурно-мистецьких, спортивних та кулінарних заходів, цьогоріч провели потужний словацько-український бізнес-форум, темами якого стали, зокрема, "Заходи безпеки тa системи безпеки на зовнішньому кордоні Шенгену", „Економічна безпека, співпраця між університетами та поточна ситуація в Україні“, „Smart sities. Розумні міста як необхідна можливість розвитку самоврядування“. Саме в останній панелі спікером був і заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак. Також у панельній дискусії взяли участь заступник міського голови Кошице Марцел Ґібода, експерт Асоціації міст і сіл Словаччини Міхал Каліняк, проектний менеджер «Смарт Ательє» (Чехія, Брно) Мартін Гавлік, міський голова Новодністровська Анатолій Болдашев, а також виконавчий директор Асоціації міст і сіл України Олександр Слобожан. Представляли не лише свої здобутки і проекти, але і говорили про помилки і проблеми із власного досвіду розбудови міст із технологіями «розумних». Спікери панельної дискусії дійшли висновків: усі технології, що застосовуються або готуються до використання, мають бути не лише «розумними», а і потрібними та зрозумілими як управлінцям, так і мешканцям міст; пріоритетним має бути створення безпечного і комфортного середовища для жителів та гостей населених пунктів; важливим фактором у формуванні «розумних міст» має бути думка громадян про технології та процеси, які використовуються, створення відповідної системи комунікації з громадськістю і як результат ефективна участь громадян у прийнятті управлінських рішень. З такими висновками та новими ідеями, маючи досвід реалізації спільних проектів, Ужгород продовжуватиме подальшу співпрацю з містами-партнерами для реалізації задуманих планів.
Форум відбувся за співпраці з керівництвом міста Кошице, аеропортом Кошице, Кошицькою регіональною палатою (SOPK), партнерами в Україні, зокрема Асоціації міст та сіл України, Донецького юридичного інституту МВС України, Донецького державного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, Чопського прикордонного загону тощо. 
Багато уваги присвятили творчості видатного Тараса Шевченка, були представлені п’єси, презентовано твори поета, у гастрономічній частині презентували словакам українську кухню, завершили ж Дні України в Кошице великим гала-концертом за участі колективів Словаччини та України.


02 травня 2019, 10:24
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Кабмін дозволив найкращим іноземним університетам відкрити філії в Україні

За минулий тиджень закарпатські патрульні притягнули до відповідальності 133 пішоходів

Повністю вакцинувалися проти коронавірусу лише 5% населення планети

Цього тижня Закарпаття отримає вакцину для профілактики коронавірусу Sinovaс

Прикордонники виявили 15 ящиків сигарет у каналі "Ботар"

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено