Рубрика: Суспільство

02 травня

Вп’яте у словацькому місті Кошице відбулися «Дні України» (ФОТО)

foto

Із 25 по 30 квітня у Словаччині проходили п'яті, ювілейні, Дні України в Кошице, які були насичені мистецько-культурними заходами. Презентувати свою країну до Словаччини приїхали кілька сотень українців з різних областей нашої держави.

Відкривали захід мер Кошице Ярослав Полачек, уповноважений міста Кошице з питань розвитку транскордонної співпраці з Україною Едуард Бураш, Посол Словацької Республіки в Києві Марек Шафін, представник Міністерства закордонних справ та європейських питань Словацької Республіки Роберт Кірнаґ, ректор Технічного університету в Кошице Станіслав Кметь, повідомляє Ужгородська міська рада. 
Крім традиційних культурно-мистецьких, спортивних та кулінарних заходів, цьогоріч провели потужний словацько-український бізнес-форум, темами якого стали, зокрема, "Заходи безпеки тa системи безпеки на зовнішньому кордоні Шенгену", „Економічна безпека, співпраця між університетами та поточна ситуація в Україні“, „Smart sities. Розумні міста як необхідна можливість розвитку самоврядування“. Саме в останній панелі спікером був і заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак. Також у панельній дискусії взяли участь заступник міського голови Кошице Марцел Ґібода, експерт Асоціації міст і сіл Словаччини Міхал Каліняк, проектний менеджер «Смарт Ательє» (Чехія, Брно) Мартін Гавлік, міський голова Новодністровська Анатолій Болдашев, а також виконавчий директор Асоціації міст і сіл України Олександр Слобожан. Представляли не лише свої здобутки і проекти, але і говорили про помилки і проблеми із власного досвіду розбудови міст із технологіями «розумних». Спікери панельної дискусії дійшли висновків: усі технології, що застосовуються або готуються до використання, мають бути не лише «розумними», а і потрібними та зрозумілими як управлінцям, так і мешканцям міст; пріоритетним має бути створення безпечного і комфортного середовища для жителів та гостей населених пунктів; важливим фактором у формуванні «розумних міст» має бути думка громадян про технології та процеси, які використовуються, створення відповідної системи комунікації з громадськістю і як результат ефективна участь громадян у прийнятті управлінських рішень. З такими висновками та новими ідеями, маючи досвід реалізації спільних проектів, Ужгород продовжуватиме подальшу співпрацю з містами-партнерами для реалізації задуманих планів.
Форум відбувся за співпраці з керівництвом міста Кошице, аеропортом Кошице, Кошицькою регіональною палатою (SOPK), партнерами в Україні, зокрема Асоціації міст та сіл України, Донецького юридичного інституту МВС України, Донецького державного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, Чопського прикордонного загону тощо. 
Багато уваги присвятили творчості видатного Тараса Шевченка, були представлені п’єси, презентовано твори поета, у гастрономічній частині презентували словакам українську кухню, завершили ж Дні України в Кошице великим гала-концертом за участі колективів Словаччини та України.


02 травня 2019, 10:24
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Як не захворіти на гострі кишкові інфекції!

Команда президента хоче відтермінувати штрафні санкції за нерозмитнені автомобілі на єврономерах

"Швидка допомога, якої можете не дочекатися": У Виноградові люди обурені роботою швидкої

“Кривава” вода: в Ужгороді криниці забруднила невідома речовина (ФОТО)

Неймовірна історія будівництва в Карпатах австро-угорської залізниці (ФОТО)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину