Рубрика: Суспільство

28 квітня

Чи багато закарпатських водойм придатні для купання?

foto

Центр громадського здоров'я МОЗ України, в тому числі Державна установа «Закарпатський обласний лабораторний центр» та інші обласні лабораторні центри останні роки здійснюють моніторинг (система спостереження) за станом водних об'єктів у межах місць масового відпочинку рекреаційного та оздоровчого використання, що під час оздоровчого сезону використовуються населенням для оздоровлення.

При цьому частина  водних об'єктів призначена і  для купання. Періодично про результати  такого моніторингу  з використанням засобів масової інформації  повідомляється населення  відповідних  територій.  Оздоровчий сезон  кожного року триває декілька місяців, як правило з травня по  вересень включно.

Лабораторії ДУ "Закарпатський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" вже з квітня місяця, тобто   до початку оздоровчого сезону 2019 року,  розпочали роботу з визначення стану води водних об'єктів. Для  визначення показників безпеки, як мікробіологічних так і  фізико-хімічних,  відбираються проби води, яку планується використовувати   для купання  (пляжі, а також  водні об'єкти рекреаційного та   оздоровчого    призначення).

Гігієнічні вимоги до води  водних об'єктів, що використовуються в якості пляжів, зон рекреації та оздоровлення, передбачають перш за все відповідність їх   органолептичним  показникам, а це відсутність на поверхні води плаваючих плівок, плям мінеральних масел, накопичення різних домішок,   стороннього запаху

Читай також: Закарпатці купаються на власний страх і ризик? (відео)

Стан води водних об'єктів, що використовуються для потреб  купання та оздоровлення, визначається і за мікробіологічними показниками, а саме кількістю лактозопозитивних кишкових паличок (ЛКП) в 1 куб.дм. Для води пляжів цей показник не повинен перевищувати 1 000, а для води водоймищ рекреаційного та оздоровчого призначення – 10 000.

У разі перевищення вказаних показників є необхідність у визначенні патогенної мікрофлори на предмет виявлення збудників інфекційних захворювань. Саме такі дослідження виконують бактеріологічні лабораторії філій ДУ "Закарпатський обласний  лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України".   До початку оздоровчого сезону на водних об'єктах проводяться  підготовчі роботи. Планові обсяги лабораторного контролю визначені,  починається їх виконання.

Джерело: Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України


28 квітня 2019, 21:47
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На пункті пропуску "Тиса" сформувалася величезна черга автомобілів

Навчальний рік у школярів розпочнеться з "коригуючого навчання"

На Ужоцькому перевалі розпочали ремонтувати автодорогу Н-13

Рахівські гірські рятувальники обстежили черговий туристичний маршрут

Завтра Україну розподілять на нові карантинні зони

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину