Рубрика: Суспільство

25 квітня

Закарпатський лікар про те, як правильно вийти з посту

foto

Як виходити з посту без шкоди для здоров'я

Пасхальний піст – найдовший і строгий з усіх постів, тому й вихід з нього є стресом для організму. Як правильно вийти з посту без шкоди для здоров’я розповідає сімейний лікар Ірина Кулик:

Поради загальновідомі – невеликими порціями, які можемо збільшувати поступово. Важливо поєднання м’яса з овочами, зеленню. Вироби з борошна вживаємо теж у невеликій кількості. Алкоголь – трішки. Краще сухого вина.

За час посту в організмі відбуваються суттєві зміни: людина відвикає від білкової їжі тваринного походження, його організм перестає виробляти ферменти, які відповідають за розщеплення м’яса, яєць і молочних продуктів, тобто, якщо людина відразу після посту почне їсти м’ясні страви, то його організму просто нічим буде їх переробляти. Якщо з посту виходити неправильно, то можна більше нашкодити своєму організму, ніж принести користі, наприклад, це загрожує появою і загостренням виразки, колітів, панкреатиту, холециститу і поганого самопочуття.

Взагалі, варто пам’ятати, що Великдень- свято, яке об’єднує родину, дозволяє приділити час та розділити радість з близькими людьми, а радість від іжі тимчасова, а от наслідки переїдання після тривалого посту, можуть бути дуже загрозливими,- додає сімейний лікар Ірина Кулик.

Марія Кочмарь


25 квітня 2019, 17:33
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На кількох вулицях Ужгорода буде обмежено водопостачання

Поліція Закарпаття розшукує безвісти зниклу неповнолітню

ООН визнала право кліматичних біженців на притулок

Чверть закарпатців ще не уклала декларації із сімейними лікарями

Названа найстаріша кав'ярня Європи

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину