Рубрика: Надзвичайне

23 квітня

Танення льодів Гренландії прискорилося в шість разів - вчені

foto

Вчені попереджають, що виявлені ними тенденції, найімовірніше, стануть найближчим часом ще тривожнішими.

За останні 46 років темпи танення льодів в Гренландії збільшилися в шість разів. Про це йдеться в дослідженні групи вчених з Данії, Нідерландів, США та Франції, опублікованому напередодні у віснику Національної академії наук США.

 

Фахівці проаналізували масштаби скорочення маси льодів в Гренландії в 1972-2018 роках. Стверджується, що втрата цим островом льодів за 46 років привела до підвищення рівня Світового океану на 13,7 мм (плюс/мінус 1,1 мм). Причому половина цього зростання припала на останні вісім років.

За підрахунками авторів дослідження, між 1972-80 роками Гренландія втрачала близько 47 Гт льоду на рік, між 1980-1990 роками - 51 Гт на рік, між 1990-2000 роками - 41 Гт на рік, між 2000-2010 роками - 187 Гт на рік, а між 2010-2018 роками - 286 Гт на рік.

Вчені попереджають, що виявлені ними тенденції, найімовірніше, стануть найближчим часом ще тривожнішими. Вони пояснюють, що темпи танення льодів на північному заході і північному сході Гренландії не були в минулі десятиліття настільки ж високими, як у інших районах острова. Відповідно, їхнє зростання в силу глобального потепління загрожує ще більш швидким підвищенням рівня Світового океану.

Раніше в іншому дослідженні говорилося, що льодовики Гренландії нібито перестали танути і навіть почали нарощувати крижаний покрив. Про це свідчили кадри, зняті за останні роки з повітря. Однак експерти припускали, що даний ефект може бути тимчасовим.


23 квітня 2019, 10:56
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Рятувальники Закарпаття позапланово проводять перевірки об’єктів із масовим перебуванням людей

У Німеччині вибухнув багатоповерховий будинок

У Берегові нетверезий водії в’їхав у АЗС (ФОТО)

Мешканка Мукачева дістала опіки 30% тіла

На Іршавщині горів легковик: водій отримав опіки обличчя

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину