Рубрика: Економіка

22 квітня

Україна — найбідніша країна в Європі — експерти

foto

Частка продуктів харчування та безалкогольних напоїв у Індексі поживчих цін (далі - ІСЦ) в Україні становить 45,4%.

Україна — найбідніша країна в Європі. Частка продуктів харчування та безалкогольних напоїв у ІСЦ в Україні становить 45,4%. Протягом останніх трьох років ця частка дещо зросла, що пов'язано зі стрімким подорожчанням продуктів харчування протягом цього часу.

Про це в своїй статті для DT.UA пишуть Тетяна Юхименко та Ольга Погарська, департамент монетарної політики і економічного аналізу НБУ "Експертна платформа". За їхніми словами, найближчі європейські сусіди за цим показником - Молдова (38,6%) і Албанія (40%). Сусідами України по частці продуктів харчування в споживчому кошику є Камбоджа, Гана, Танзанія, Афганістан, Алжир, Єгипет.

"Водночас зазначимо, що ми далекі від таких украй бідних країн, як острівна держава Сан-Томе і Принсіпі та Південний Судан, де у людей на харчі йде майже три чверті витрат — 72,7 та 71,4% відповідно, — зазначають експерти. — Водночас у країнах з високим рівнем доходів жителі значну частку грошей залишають у закладах громадського харчування. Наприклад, частка послуг ресторанів і готелів у ІСЦ жителів Швейцарії становить 9,4%, Великої Британії — 9,7, Австрії — 12, Ірландії — 18,8%. В Україні все скромно — лише 2,5%".

Читай також: Ціни на закарпатських ринках різко підскочили (фото)


22 квітня 2019, 16:14
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Якою буде ціна газу на початку 2020 року?

Майже 875 мільйонів гривень боргують закарпатці за спожитий газ

Понад 4 млрд грн ЄСВ спрямували на соціальні потреби мешканці Закарпаття

В Закарпатській області зросли об’єми житлового будівництва

Кабмін зафіксував ціну на газ для населення

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину