Рубрика: Політика

19 квітня

Дебати Порошенко і Зеленського: як це буде й де дивитися

foto

Раніше штаби так і не домовилися про провідних і трансляції.

Передвиборні дебати між кандидатами в президенти України Петром Порошенком і Володимиром Зеленським відбутися сьогодні, 19 квітня, на НСК "Олімпійський" в Києві, вони заплановані на 19:00. І хоча не виключено, що домовленість зірветься в останній момент, всі вже налаштувалися на головну подію дня.

Чому НСК "Олімпійський"

Спочатку ініціатором зустрічі на НСК "Олімпійський" о 19:00 19 квітня виступив штаб Володимира Зеленського. Штаб Петра Порошенко ініціював зустріч на "Олімпійському" 14 квітня, однак Зеленський на неї не з'явився. Пізніше Порошенко пообіцяв прийти на НСК "Олімпійський" 19 квітня для участі в дебатах із Зеленським.

Згідно з законом "про вибори президента" України, національні дебати мають відбутися в студії "Суспільного" 19 квітня і триває 60 хвилин безперервного ефірного часу. Таким чином зустріч між кандидатами на "Олімпійському" офіційно трактується як передвиборча дискусія і оплачується штабами кандидатів. Однак "Суспільне" буде відповідати за режисерське забезпечення і художнє керівництво ефіру зустрічі кандидатів у президенти України на НСК "Олімпійський".

"Штаби вирішили, що рівність доступу до ефіру кожного кандидата може забезпечити тільки Суспільний мовник", - зазначили на телеканалі

Про що домовилися кандидати перед дебатами

Голова правління ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" Зураб Аласанія розповів, що штаби кандидатів домовилися по шести позиціях і не домовилися по чотирьох:

1. Трибуни ділять не вздовж, а впоперек

2. Символіку партій не використовують

3. Артистів з піснями запускають по черзі

4. Квитки ділять навпіл і поширюють кожен свої

5. Час початку концертів: 16:00

6. Час початку дебатів 19:00

Залишалися дискусійними питання про кількість питань – по три або по чотири, ім'я ведучого і трансляція.

Згідно з договором між штабами, а також керівництвом НСК "Олімпійський", стадіон орендували на 15 годин - з 9:00 до 00:00. Це час оплатять з передвиборчих рахунків кандидатів навпіл.

Самі дебати проходитимуть на двох сценах по різні сторони стадіону.

 

Як потрапити на стадіон

Пускати глядачів на стадіон почнуть з 16:30. Пропускати будуть за списками і посвідченнями особи.

16 квітня обидва штаби почали реєстрацію прихильників для участі в дебатах. На наступний день у штабі Зеленського заявили, що менш ніж за півдоби забронювали 12 тисяч місць.

Для бажаючих підтримати Порошенка в свою чергу організовують безкоштовні автобуси з регіонів.

Де подивитися

Трансляція дебатів, очевидно, в першу чергу буде на Facebook-сторінках кандидатів, а також, можливо і низці телеканалів, хоча це один із спірних питань.

Правила дебатів

1. Жеребкування повинна визначити, хто з кандидатів виступає першим. Воно повинна відбутися за 10 хвилин до ефіру.

2. Формат проведення: вступне слово кожного кандидата по 5 хвилин, дискусія 36 хв безперервного ефірного часу, і завершальний виступ кожного кандидата не більше 5 хвилин, а також передбачені репліки кандидатів: не більше 30 секунд при наявності часу.

3. Формат дискусії: питання кандидату: не більше 1 хв., відповідь кандидата: не більше 3 хв., кожен кандидат може поставити 4-5 питань.

 

 

А як же дебати на "Суспільному"

18 квітня Центральна виборча комісія України перенесла час початку теледебатів кандидатів у президенти в студії "Суспільного телебачення" з 20:00 до 21:00 п'ятниці, 19 квітня. Днем раніше з відповідним зверненням до ЦВК звернувся представник штабу Петра Порошенка. У той же час у штабі Володимира Зеленського заявили, що він не збирається на дебати на "Суспільне".

Проте ніхто не виключає курйозу, коли домовленість зірветься навіть в останній момент і дебати на стадіоні так і не відбутися.

За матеріалами: DT.UA


19 квітня 2019, 11:37
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Угорщина не просила Росію про допомогу - МЗС

Поліція розшукує грабіжників, котрі відібрали сумку з грошима від мукачівки

МЗС вручило ноту протесту послу Угорщини через заяву щодо автономії Закарпаття

Газпром погрожує припинити постачання газу в напрямку України у разі відсутності нового транзитного контракту - ЗМІ

Рейтинг Зеленського прискорив падіння - опитування

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину