Рубрика: Культура

18 квітня

В ужгородському скансені відкрилася виставка ікон (ФОТО)

foto

Напередодні одного із найбільших християнських свят – Великодня, в ужгородському скансені розгорнула свою експозицію надзвичайна виставка сучасного українського іконопису «Величаємо».

На виставці представлені роботи викладачів та студентів кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв під керівництвом професора Романа Василика. Сьогодні кафедра сакрального мистецтва є однією з наймолодших у Львівській національній академії мистецтв, втім, її студенти та викладачі є активними учасниками пленерів за кордоном (Польща) та ініціаторами мистецьких акцій в Україні, зокрема численні виставки-аукціони на підтримку воїнів АТО. Виставка кафедри вже неодноразово експонувалася у культурних центрах України, Італії, Франції, Польщі, Австралії, Бразилії. 
17 квітня 2019 р. свій творчий доробок представники кафедри вперше презентували в Ужгороді. Близько 40 авторів презентували свої роботи. Ікони виконані в класичній техніці темперного іконопису. Багато робіт, що експонуються на виставці це творчі роботи викладачів та випускників кафедри, розпочаті як дипломні роботи і завершені як об'єкти  храмів України та за її межами. 
Виставка стала можливою завдяки співпраці Закарпатського музею народної архітектури та побуту, Благодійного фонду «Мистецька співдружність «Сьогодні»», кафедри сакрального мистецтва Львівської академії мистецтв та Середнянського деканату Мукачівської єпархії УГКЦ.  
Своїми думками та враження від побаченого під час відкриття ділились Василь Коцан, директор музею, Боднар Жолт, консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, Янка Дворецька, консул Генерального консульства Словацької Республіки в Ужгороді. Представники дипломатичних служб відмітили важливу роль кафедри сакрального мистецтва Львівської академії мистецтв у збереженні історії, традицій українського народу через мистецтво іконопису. Мистецтвознавчий аналіз робіт, представлених на виставці, та львівської школи сакрального живопису подав Михайло Приймич, доктор мистецтвознавства, доцент, завідувач кафедри декоративно-прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтв. З історією кафедри, її кращими випускниками, виставковою діяльність всіх присутніх ознайомив Роман Василик, завідувач кафедри, заслужений художник України, заслужений діяч мистецтв України. Своїм експонуванням в Ужгороді виставка «Величаємо» завдячує Юрію Діку, голові Благодійного фонду «Мистецька співдружність «Сьогодні»», який на відкритті ділився досвідом реалізації подібних виставкових проектів та творчими планами на майбутнє.
Оглянути експозицію виставки можна буде до 14 травня у виставковому залі Закарпатського музею народної архітектури та побуту. 
 
Закарпатський музей народної архітектури та побуту

 


18 квітня 2019, 14:10
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Вийшов друком туристичний путівник Ужгородом

В Ужгороді завершився ІІ міжнародний фестиваль моновистав

Аліна Паш зняла документальний фільм «Pintea»

В рамках Другого міжнародного фестивалю моновистав «Монологи над Ужем» ужгородці зможуть побачити 12 вистав

"Паланок" долучився до грантового проекту ЄС "СМАРТ Музей: сучасні форми представлення культурної спадщини"

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину