Рубрика: Політика

17 квітня

Угорські організації Закарпаття висловили протест проти заяв Порошенка

foto

Всупереч заявам Президента, ні Угорщина, ні угорці краю не зацікавлені в тому, аби діти, що живуть в Україні, не засвоювали державну мову.

КМКС і УМДС спільно виступили проти заяв Президента, які прозвучали в Києві на нещодавньому міжнародному форумі з питань безпеки, де ще діючий Гарант звинуватив Угорщину в тому, що вона стала на захист прав угорців Закарпаття здобувати освіту на рідній мові й вільно користуватися нею під тиском Росії.

Всупереч заявам Президента, ні Угорщина, ні угорці краю не зацікавлені в тому, аби діти, що живуть в Україні, не засвоювали державну мову. Навпаки, вважають надзвичайно важливим знаня української і вже роками добиваються її викладання за відповідною методикою. Однак, це не значить, що угорці змиряться з утиском їх прав здобувати освіту на рідній мові й вільно спілкуватися нею. Це підверджують сотні заяв і звернень та 65 тисяч зібраних підписів під вимогою збереження прав національних меншин.

“З жалем констатуємо,- значиться у протесті,- що діючий Президент “забув” про свої обіцянки угорській спільноті Закарпаття напередодні виборів 2014 року, де зобов’язувався дотримуватися прав національних меншин на освіту рідною мовою, навпаки, його діяльність засвідчує протилежне.”

КМКС і УМДС й надалі стоятимуть на захисті конституційних прав національних меншин, у тому числі угорської, виступатимуть за дотримання Україною своїх міжнародних зобов’язань в даному питанні.

 Голос Карпат


17 квітня 2019, 16:52
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Новий прем’єр Британії пообіцяв завершити Brexit 31 жовтня

На Закарпатті на одній дільниці результати голосування за кандидатів-мажоритарників визнали недійсними

Центрвиборчком обробив 95% протоколів

У новій Раді зросла кількість жінок-депутатів

Новачками будуть три чверті депутатів парламенту

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину