Рубрика: Економіка

12 квітня

АМКУ відкрив справи проти 20 облгазів за донарахування споживачам обсягів спожитого газу

foto

Антимонопольний комітет України (АМКУ) розглядає справи за ознаками скоєння 20 облгазами порушень законодавства про захист економічної конкуренції, повідомив голова комітету Юрій Терентьєв.

"Підставою для початку (справ - ІФ) стало донарахування облгазами (всупереч Кодексу газорозподільних систем - ІФ) побутовим споживачам обсягів спожитого природного газу понад обсяги, визначені за даними лічильників", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

Ю.Терентьєв уточнив, що йдеться про "Вінницягаз", "Волиньгаз", "Дніпрогаз", "Дніпропетровськгаз", "Житомиргаз", "Закарпатгаз", "Запоріжгаз", "Івано-Франківськгаз", "Київоблгаз", "Криворіжгаз" , "Львівгаз", "Миколаївгаз", "Рівнегаз", "Сумигаз", "Тисменицягаз", "Харківгаз", "Харківміськгаз", "Хмельницькгаз", "Чернівцігаз" і "Чернігівгаз".

Він зазначив, що такі дії облгазів призводять до додаткових, необґрунтованих витрат споживачів.

"На сьогодні Комітет здійснює збір доказів у справах, зокрема, з 18.03.19 тривають позапланові виїзні перевірки зазначених облгазів, а також очікується інформація від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України", - уточнив голова комітету.

Як повідомлялося, НКРЕКП 23 листопада 2018 року ухвалила низку рішень, якими заборонила операторам (зокрема, облгазам, що входять до групи РГК Д.Фірташа) здійснювати донарахування в платіжках за газ, що виникли в результаті приведення його обсягів до стандартних умов. Проте облгази, ігноруючи рішення комісії, продовжували здійснювати відповідні донарахування. Через це на початку січня 2019 року комісія звернулася до Державної регуляторної служби із запитом про дозвіл на проведення позапланової перевірки. Відповідний дозвіл було отримано в другій половині лютого. У березні комісія розпочала перевірки та оштрафувала вже більше десятка облгазів на 850 тис. грн. кожен, зобов'язавши їх здійснити перерахунки зі споживачами. НКРЕКП також поскаржилася на облгази до АМКУ.

У свою чергу в "Регіональній газовій компанії", до якої входять оштрафовані облгази, не згодні з ухваленими рішеннями і вважають їх дискримінаційними.

Джерело: Інтерфакс-Україна


12 квітня 2019, 8:22
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


В Закарпатті від сплати за ліцензії до скарбниці надійшло понад 16 млн грн

В Ужгороді вперше за останні 9 років провели земельні торги: за ділянку виручили понад 4 млн грн

Які автомобілі купували закарпатці – рейтинг моделей

Офіційний курс гривні встановлено на рівні 25,17 грн/долар

Українці переплачують за дороги вдвічі більше за сусідню Словаччину

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину