Рубрика: Економіка

09 квітня

Українці щорічно втрачають мільйони від "прихованих" послуг мобільних операторів

foto

Мобільні оператори можуть без дозволу абонентів підключати їх до платної послуги.

Збитки українців від "прихованих" послуг мобільних операторів становлять не менше 100 млн грн на рік. Про це повідомляє Офіс ефективного регулювання (BRDO).

На думку експертів Офісу, гроші з мобільного рахунку можуть зникати через контент-послуги - мелодії, гороскопи, анекдоти, обсяги продажів яких ростуть з кожним роком.

За інформацією Офісу, сукупний дохід операторів від контент-послуг в 2017 році перевищив 1 млрд грн.

"Визначити, яка частина сплачених контент-послуг насправді не замовлялася споживачами, досить складно. Проте, навіть якщо припустити, що таких 10%, то збитки споживачів становлять не менше 100 млн грн на рік", - відзначили в BRDO.

"Проблему визнає і сам регулятор - Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ)", - додали в Офісі.

В кінці березня цього року регулятор опублікував звіт, в якому йдеться про те, що підключення мобільними операторами контент-послуг без згоди абонентів було однією з двох основних проблем мобільного зв'язку в 2018 році (друга - відсутність тарифних планів без інтернету).

"Про зростання масштабу проблеми свідчить і динаміка відповідних скарг абонентів: у порівнянні з 2016 роком, їх кількість в 2018-м зросла в 5 разів", - стверджують в BRDO.

У той же час в Офісі ефективного регулювання підкреслили, що IT-сектор BRDO вже напрацьовує нормативні зміни, які допоможуть вирішити цю проблему.


09 квітня 2019, 15:07
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Нацбанк погіршив прогноз падіння економіки України

Польща може опинитися на межі катастрофи без працівників з України — польський експерт

Україна може втратити до 20% врожаю - вчені

В ООН порахували фінансові втрати людства від COVID-19

У другому кварталі економіка України впаде на 11% - НБУ

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину