Рубрика: Суспільство

02 квітня

Про наслідки підпалів у «Долині нарцисів»

foto

Вчора на Інтернет-сайтах та у соціальних мережах з’явилися стурбовані репортажі стосовно підпалів сухої трави і хмизу на території природно-заповідного фонду Карпатського біосферного заповідника «Долини нарцисів» ім. професора Василя Комендара.

Адміністрація заповідника з розумінням відноситься до журналістів та небайдужих громадян за щире співпереживання долі унікальної природної перлини України. Весняне загорання сухих залишків минулорічної трави і хмизу є однією з проблем заповідного масиву. Можливою причиною виникнення загорання став щорічний випал сухої трави та гілок на сусідніх до заповідного урочища приватних ділянках місцевих жителів. Не виключається можливість здійснення навмисних підпалів невстановленими особами. Локальні пожежі зрідка виникають вздовж автомобільної дороги загального користування, що використовується місцевими жителями для проїзду до своїх житлових будинків та дачних ділянок. Такі випалювання наносять шкоду екосистемі Долини нарцисів (гинуть комахи, тварини, ранньовесняні види рослин).

Враховуючи те, що вегетація нарцису вузьколистого тільки починається, а він у вигляді цибулин перезимовує під землею, дана пожежа не нанесла шкоди популяції. Наші багаторічні дослідження підтверджують, що нарцис на таких ділянках відновлюється.

Адміністрація заповідника впевнено заявляє про відсутність жодної загрози масовому цвітінню унікальної Долини нарцисів та запрошує всіх бажаючих у травні місяці відвідати унікальний масив природних заростей нарциса вузьколистого, рідкісного виду, який включений до Червоної книги України.

Джерело: Карпатський біосферний заповідник


02 квітня 2019, 10:51
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Ужгородські патрульні допомогли зляканій тварині повернутися до лісу

Жіночі туфлі - як підібрати ідеальний варіант на підборах

Міністерство освіти рекомендує перевести учнів старшої та середньої школи на дистанційку

МОЗ проведе аудит лікарень, які «не можуть» платити ринкові зарплати медикам

В Україні принаймні одне щеплення від COVID-19 отримали 49% дорослого населення

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено