Рубрика: Суспільство

01 квітня

ПАТ «Закарпатгаз» оскаржуватиме в суді штраф НКРЕКП

foto

З 12 по 18 березня Національна комісія з питань регулювання енергетики та комунальних послуг провела на підприємстві «Закарпатгаз» позапланову перевірку стосовно правомірності приведення обсягів газу до стандартних умов для побутових споживачів

А 26 березня під час засідання вирішила накласти на Товариство штраф за порушення ліцензійних умов у розмірі 850 тис.грн.

 Технічний директор ПАТ "Закарпатгаз" Олександр Голуб ФОТО: ПАТ "Закарпатгаз"

Однак, ПАТ «Закарпатгаз» не погоджується ні з висновками Комісії, ні з призначенням штрафу. А тому готує адміністративний позов до суду. У позові буде детально і предметно обґрунтована незаконність Постанови НКРЕКП, а також міститиметься вимога скасувати рішення Нацкомісії. Про це розповів технічний директор ПАТ «Закарпатгаз» Олександр Голуб. 

ПАТ «Закарпатгаз» діяло виключно в межах чинного законодавства, а саме закону України «Про ринок природного газу», Кодексу газорозподільних мереж, типового договору на розподіл природного газу. Натомість в акті перевірки, яку проводила Нацкомісія з питань регулювання енергетики та комунальних послуг, не зазначено, яку саме норму законодавства було порушено Оператором ГРМ. 

  • «Рішення НКРЕКП, які винесені по всім облгазам по Україні, сформовані за єдиним шаблоном на основні ідентичних актів і без достатніх юридичних обґрунтувань. Крім того, висновок Нацкомісії про те, що структурою затвердженого для Товариства тарифу на розподіл передбачено виробничо-технологічні втрати на приведення природного газу до стандартних умов не відповідає дійсності. З цього приводу НКРЕКП не навела в акті жодних підтверджуючих документів», – зазначив технічний директор ПАТ «Закарпатгаз» Олександр Голуб.  

 Технічний директор ПАТ «Закарпатгаз» Олександр Голуб розповів, основним джерелом збитків для компанії є виробничо-технологічні втрати (ВТВ). Тобто це той газ, який втрачається під час транспортування через мережі. Однією із складових ВТВ є втрата, яку зазнає оператор ГРМ, не приводячи об’єм газу, що обліковується побутовими лічильниками, до стандартних умов (такими визначено 20 градусів Цельсія і тиск 760 мм ртутного стовпчика). 

Затверджений Міненерговугіллям та НКРЕКП тариф на розподіл газу для ПАТ «Закарпатгаз» не покриває виробничо-технологічні втрати. Відтак, за підсумками минулого року збиток компанії від розподілу газу становив понад 380 млн грн. В поточному році через дії НКРЕКП в 2019 році ПАТ «Закарпатгаз» отримає ще понад 804 млн грн збитків. Аби частково покрити збиток, керуючись Кодексом газорозподільних мереж, що прийнятий НКРЕКП, підприємство приводить газ як товар до стандартних умов.

Більшість лічильників, які встановлено у споживачів, рахують об’єм газу в робочих умовах – без корекції температури та тиску. Щоб врахувати цю різницю застосовуються коефіцієнти. Взимку використовуються коефіцієнти більші за одиницю і рахунок за газ буде вищим, а влітку – навпаки. Станом на сьогодні, на Закарпатті 270 тисяч споживачів газу, у яких встановлені лічильники. З них у 62 тисяч – лічильники, що приведені до стандартних умов.

  • «Неприведення газу до стандартних умов створює дискримінацію одних споживачів за рахунок інших, адже розрахунок обсягів спожитого ними газу здійснюється в різних умовах. Виходом з цієї ситуації є перехід на розрахунки за газ в енергетичних одиницях. Накладення штрафів на Операторів ГРМ не вирішить питання по суті», –  зазначив Олександр Голуб.

Довідка. Основною сферою діяльності ПАТ «Закарпатгаз» є розподіл природного газу. На сьогодні рівень газифікації Закарпаття становить 67%. Природний газ отримують  майже 273 тисячі сімей і 7823 комунально-побутових об’єктів, установ і організацій. Обсяги розподілу за 2018 рік становили 388 млн кубометрів природного газу. ПАТ «Закарпатгаз» входить до реєстру великих платників податків у Закарпатській області. У 2018 році до бюджетів різних рівнів компанією було сплачено майже 50 мільйонів гривень


01 квітня 2019, 12:06
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Сучасний дитячий одяг: основні тренди

70 тисяч дітей в Україні отримали щеплення проти COVID-19

Через «липове» доручення закарпатець позбувся унікального автомобіля

Як вилікувати молочницю швидко та без рецидивів

710 пар молодят скористалися послугою «Шлюб за добу» на Закарпатті за 10 місяців 2021 року

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено