Рубрика: Кримінал

27 березня

Закарпатку засудили за вбивство, яке вона не вчиняла?

foto

Трагедія сталася 11 квітня 2017 року у селі Забрідь Великоберезнянського району, утім суд поставив крапку над «і» у цій справі лише днями

Сімейні сварки часто закінчуються рукоприкладством, навіть трагедіями, але таке, аби донька, жінка, яка приходить у світ для того, аби давати життя, вбила рідну матір, трапляється не часто.

Тож звістка про те, що Ганна (імена з етичних міркувань замінено) побила найближчу людину до смерті, для односельців була шоком, пише газета «Неділя Закарпатські новини».

Того дня між 49-річною Ганною та її 67-річною матір’ю Марією виникла побутова сварка. Було близько 12 годин дня. Жінки знаходилися в літній кухні. Під час суперечки, як йдеться у Єдиному реєстві судових рішень, донька накинулася на матір і почала її бити кулаками в обличчя та голову. Коли донька заспокоїлась, знесилена стара лягла на ліжко і закрилася ковдрою. Однак приблизно о 16 годині конфлікт розгорівся з новою силою. Цього разу Ганна озброїлася дерев’яною палицею і пішла атакувати Марію не з порожніми руками. Била по різних частинах тіла, проте найбільш фатальними виявилися удари по голові. Саме вони й спричинили набряк головного мозку. Також розлючена закарпатка зламала матері щелепу та ребра.

У суді жінка провину не визнала, сказала, що мати впала сама і забилася.

«Я бачила, як мама впала із сходів і лежала на бетонованій доріжці біля хати. Допомогла їй дійти до літньої кухні та лягти. Того дня я хотіла садити картоплю, мати була в дома. Я зняла з себе коричневий халат та рожеву кофту і поставила їх в пральну машину, наділа на себе синій халат. Бачила, як мама лежала біля плити, допомогла їй лягти на ліжко, – переконувала жінка. – Потім бачила, як вона лежала біля сходів на доріжці, також провела її до ліжка та казала, щоб не ходила по сходах, бо впаде. О 16 годині я привела маму з магазину. Знову допомогла їй лягти на ліжко в кухні. Востаннє бачила її о 18 годині. Вона кричала та висловлювалася нецензурною лайкою приблизно до 20.00 год. На наступний ранок я побачила маму лежачою. Вона була вже холодною. Я викликала «швидку», а після приїзду медиків – поліцію. На досудовому слідстві себе оговорила під психологічним та фізичним впливом працівників поліції, тілесних ушкоджень своїй матері я не наносила».

Односельці розповіли про стосунки Ганни з матір’ю дещо цікаве.

Зокрема, сусідка зізналася, що знає Ганну як спокійну непитущу жінку. А от її мати іноді випивала та кричала на дочку та її чоловіка. Того ранку вона встала, щоб йти на роботу, але в двері постукали працівники поліції. Вони  повідомили, що вбили бабцю.

«На мою думку, стара сама могла впасти зі сходів, оскільки зловживала спиртними напоями. Напередодні мала тілесні ушкодження у виді синця на обличчі. Перед Пасхою три дні поспіль бачила її п’яною, і раніше бачила її побитою. Вона ходила з тростиною», – наголосила вона.

Те, що Марія випивала, підтвердила і родичка.

«За кілька днів до трагедії я заходила до неї, – розповіла жінка. – Вона сиділа у літній кухні, була вже п’яною,  на столі стояли пляшка та стакан. Це була 10 година ранку. Марія була побитою. Я спитала у неї, що трапилось, вона відповіла, що впала».

Те, що Ганна не зловживала спиртним, стверджувала ще одна знайома цієї сім’ї.

«Ми з Ганною дружили. 12 квітня о 6 годині вона була тверезою. Я приходила до неї, і вона сказала, що померла її мати. У неї був стрес. Я порадила їй, аби викликала «швидку» та поліцію і пішла додому, але обіцяла повернутись. Коли прийшла вдруге, лікарі та правоохоронці вже приїхали. Ніколи не бачила і не чула, щоб Ганна била матір. Траплялося, що до них додому заходили стороні, випивали з Марією, коли Ганна була на заробітках. Агресії до покійної ніхто не проявляв, ні донька, ані члени її родини, хоча Марія завжди, коли випивала, виганяла їх з хати, вела аморальний спосіб життя», – заявила вона.

Син Ганни та онук Марії розповів ще цікавіші деталі:

«Коли трапилась трагедія, я був на заробітках. Мені зателефонували сестра, мама та батько і попросили, аби я приїхав наступного дня, бо померла бабуся. Мама до баби завжди ставилась добре, піклувалася про неї, ніколи не била, їздила на заробітки, аби забезпечити родину усім необхідним. Бабуся ж постійно випивала, іноді не ночувала вдома, приходила з розбитою головою, крала в мене гроші на горілку, не раз падала на сходи, а потім лежала на землі. Навіть коли я був маленьким, постійно пила. Могла ходити оголена».

Ще одна сусідка також підтвердила, що Марія дружила з зеленим змієм.

«Перед тим як я дізналася, що вона померла, Марія приходила до мене. Вона мала синці під очима, була подертою, йшла з тростиною. Однак була тверезою. Просила таблетки чи мазь, казала, що впала зі сходів в себе вдома. Я дала їй таблетку анальгіну», – розповіла жінка.

Та все ж суд визнав Ганну винною у вбивстві матері і засудив до 8 років позбавлення волі.

А чи робила вона це чи ні… відомо тільки Богу.

Оксана ПРИЙМАК


27 березня 2019, 10:14
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У Перечині прокуратура погодила підозру чоловіку, який намагався підкупити поліцейського

Мукачівські поліцейські розшукали викрадений велосипед та затримали крадія

Поліція викрила мукачівку, яка продавала через Інтернет неіснуючі засоби індивідуального захисту

10 років ув’язнення: на Мукачівщині прокурором доведено вину дружини в умисному вбивстві чоловіка

Іршавські поліцейські оперативно розкрили крадіжку з дитячого садка

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину