Рубрика: Суспільство

24 березня

Вчені пов'язали відчуття швидкоплинності життя з уповільненням здатності мозку до обробки інформації

foto

По мірі розвитку мозку і його зносу, людина обробляє менше інформації, ніж у дитинстві.

З віком час тече швидше, ніж у молодості

Вчені з Університету Дьюка заявили про те, що зміна того, яким чином людина сприймає час протягом життя, залежить від того, що здатність мозку обробляти зображення сповільнюється з часом. Саме тому з віком виникає відчуття того, що час тече швидше, повідомляє Naked science.

"Люди часто дивуються тому, як багато вони пам'ятають у ті дні, які, здавалося, тривали вічно в їхній юності. Однак, згідно з результатами нашої роботи, справа не в тому, що їхні переживання були набагато глибшими або більш значущими, просто вони оброблялися набагато швидше", - заявив провідний автор дослідження Адріан Беджан.

Дослідники стверджують, що по мірі того, як нерви і нейрони, які складають мозок людини, розвиваються в розмірі та складності, електричні сигнали, які кодують сенсорні дані, проходять більш довгі шляхи. Крім того, збільшується розмір тіла, подовжуючи нерви, які надають мозку інформацію на обробку. Більш того, у міру старіння нейронних шляхів вони теж деградують, що ще більше послаблює їхню здатність обробляти інформацію.

Сукупність цих двох факторів уповільнює здатність нашого мозку транспортувати і, отже, обробляти дані. За словами Беджана, однією з очевидних ознак зниження швидкості обробки з віком може вважатися той факт, що діти, як правило, частіше рухають очима, ніж дорослі. Справа не в тому, що вони більш енергійні або мають більш короткі інтервали уваги — молодий мозок швидше поглинає, обробляє і інтегрує нову інформацію, а це означає, що їм потрібно менше часу, щоб зосередитися на тому чи іншому об'єкті.

Результати дослідження свідчать про те, що літні люди в середньому фіксують менше нових образів і зображень за той же період часу, що молоді. Через це і з'являється відчуття того, що час тече швидше. Об'єктивний час і час, який сприймає розум людини, не одне і те ж, оскільки мозок відстежує час за кількістю нової інформації, яку отримує.


24 березня 2019, 11:40
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Алхимия в литературе

У лютому закарпатці платитимуть за кубометр газу 5 гривень

Замовляємо піцу додому

Закарпатці хворіють менше на грип та ГРІ

Правоохоронці оперативно розшукали неповнолітнього мукачівця

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину